« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Abdi İpekçi Arena havuz oluyor

İstanbul'da 10-13 Aralık 2009 tarihlerinde gerçekleşecek olan 13. Avrupa Kısa Kulvar Şampiyonası'nın ilk ve en önemli adımı düzenlenen imza töreni ile atıldı

DHA
SON GÜNCELLEME

Hazırlıkların tüm hızıyla devam ettiği Avrupa Kısa Kulvar Şampiyonası'nın en heyecan veren taraflarından biri de Abdi İpekçi Arena'nın 10 günlük bir zaman diliminde bambaşka bir hale dönüştürülerek, şampiyonaya hizmet edecek oluşu.

Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Bozdoğan ve Başkan Vekili ve Organizasyon Komitesi Başkanı Haşim Onat Yıldırım ile İtalyan firması Myrtha Pools şirketinin proje müdürü Trevor Tiffany ve Avrupa Satış Müdürü Matteo Ferrari arasında Swiss Otel'de gerçekleşti. Kasım ayında getirilerek Abdi İpekçi Arena' ya kurulacak olan iki adet havuzla Türkiye bir ilk'e imza atmış olacak.

Konunun önemine ilişkin Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Bozdoğan ve Organizasyon Komitesi Başkanı Haşim Onat Yıldırım, "2012 Dünya Şampiyonası'nın provası olarak büyük önem taşıyan Avrupa Kısa Kulvar Şampiyonası'na çok iyi hazırlanıyoruz. Spordan Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Faruk Nafız Özak, Gençlik ve Spor Genel Müdürümüz Sayın Yunus Akgül'ün destekleriyle ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş'ın değerli iş birlikleriyle; 2010 yılında kültürün başkenti olacak İstanbul'a iddialı ve gerçek bir şampiyona yaşatacağız. Aynı zamanda 2012 Dünya Şampiyonası'nın da ev sahipliğini yapacak ülkemiz için güçlü bir ön hazırlık olacak" dediler.

Myrtha Pools tarafından kurulacak havuzun bazı özellikleri ise şöyle:

- Abdi ipekçi içerisine kurulacak iki havuz

- Biri ısınma havuzu, diğeri yarış havuzu

- Havuzlar 20 Kasım - 4 Aralık tarihleri arasındaki süreçte yaklaşık 10 gün içerisinde kurulacak.

- Şampiyona sonrasında havuzlar Abdi İpekçi Arena'dan alınıp, tek büyük havuz haline getirilip başka yere kurulacak


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler