Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Abdest alırken dolandırıldığını anladı

  İsmail TEMİZ/SAMSUN, (DHA)
  08 Ekim 2008 - 16:16Son Güncelleme : 08 Ekim 2008 - 16:16

  SAMSUN'da 54 yaşındaki İzzet P., parktaki bir bankta otururken yanına gelip “Sana hayat kadını bulayım mı?” diyen kişinin, kendisini polis olarak tanıtan arkadaşı tarafından dolandırıldı.

  Kendisini polis olarak tanıtan 41 yaşındaki Hüseyin Kazanasmaz'ın üzerindeki 2 bin 500 YTL ile 315 doları aldığını, ardından da “Tövbe et namaz kıl böyle pis işlere bulaşma” diyerek camiye götürdüğünü söyleyen İzzet P., “Abdest alırken ikisi de ortadan kaybolunca dolandırıldığımı anladım” dedi.

  Olay dün Zafer Mahallesi'nde bulunan Muzaffer Önder Parkı'nda meydana geldi. İşçi emeklisi İzzet P., parktaki bankta otururken yanına gelip “Sana hayat kadını ayarlayayım mı?” diyen 42 yaşındaki İsmet Yeşilyurt ile anlaştı. Telefonla kadını arıyormuş gibi yapan İsmet Yeşilyurt, daha sonra İzzet P.'yi sözde buluşacakları yere götürmek istedi. Bu sırada yanlarına İsmet Yeşilyurt'un arkadaşı Hüseyin Kazanasmaz geldi. Ancak Hüseyin Kazanasmaz kendini polis olarak tanıttı ve fuhuş pazarlığı yapıldığı ihbarını aldıklarını söyledi. Bu gerekçeyle de İzzet P.'nin üzerini arayarak cebinde bulunan 2 bin 500 YTL ile 315 dolarına el koydu.

  Daha sonra Hüseyin Kazanasmaz, “Yaptığın çok ayıp ve günah. Seni bu seferlik adli makamlara sevk etmeyeceğim. Git tövbe et namaz kıl bir daha da böyle pis işlere karışma” diyerek İzzet P.'yi yakında bulunan Site Camii'ne götürdü. Hüseyin Kazanasmaz, “Abdestini al sonra da iki rekat namaz kıl” dedi. Korkan ve yaptığının duyulmasından korkan İzzet P., abdest alırken İsmet Yeşilyurt ile Hüseyin Kazanasmaz ortadan kayboldu. Bunun üzerine dolandırıldığını anlayan İzzet P., Gazi Polis Merkezi'ne giderek şikayetçi oldu. Polis, İsmet Yeşilyurt'u yakalayarak gözaltına aldı. Diğer zanlının yakalanması için de çalışma başlatıldı.

  Konuyla ilgili soruşturma devam ediyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı