İSTANBUL HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

ABD’de yeni başlayan konut inşaatları beklentileri aştı

DHA
17.04.2018 - 16:09Son Güncelleme :
ABD’de yeni başlayan konut inşaatları beklentileri aştı
DHA

Deniz Kılınç / İstanbul, 17 Nisan (DHA) – ABD’de yeni başlayan konut inşaatları Mart ayında bir milyon 319 bine ulaşarak beklentileri aştı. 
Yeni başlayan konut inşaatları beklentisi 1 milyon 262 bin düzeyindeyken, oluşan artışın çok aileli konut inşaatındaki artışa bağlı olduğu fakat tek aileli konut inşaatındaki azalmanın da piyasada gerilemeye neden olabileceği ortaya konuldu. 
ABD Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada yeni başlayan konut inşaatları mevsimsel olarak düzeltilmiş yıllık orana göre Mart ayında yüzde 1.9’luk artışla bir milyon 319 bine yükseldiği duyurulurken, konut piyasasının en büyüğü olan müstakil konut inşaatının Mart’ta yüzde 3.7’lik bir düşüşle 867 bine gerilediği vurgulandı. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ABD’de yeni başlayan konut inşaatları beklentileri aştı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı