Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ABD'de olsa Başbakan'a kelepçe vurulurdu...

  Hürriyet Haber
  21 Ocak 1999 - 00:00Son Güncelleme : 21 Ocak 1999 - 00:01

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, devletin gözü önünde kasaların boşaltıldığını, cumhuriyet tarihinin en büyük soygunun yaşandığını belirterek, ‘‘Son dönemdeki yolsuzluklar Amerika'da yaşanmış olsaydı, başbakanın koluna kelepçeyi gece vurur götürürlerdi’’ dedi.

  Antalya il binasında partililerle bayramlaşan CHP Lideri Deniz Baykal, siyasetin bayramdan sonra hızlanacağını ve partisine büyük katılımlar olacağını bildirdi. Partililere hitaben konuşan Baykal, burada Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayının da miletvekili Bekir Kumbul olduğunu açıkladı. İzmir'de merkez yoklaması, İstanbul'da ise ön seçim yapacaklarını kaydeden Baykal, İzmir'de Yüksel Çakmur'dan başka aday başvurusu olmadığını söyledi.

  55'inci Hükümet'i eleştiri yağmuruna tutan Deniz Baykal, Başbakan Bülent Ecevit'i de bu işlerin üzerine gitmemekle suçladı, ‘‘Hükümet, bu işlerin üzerine gidip araştıracağı yerde, Bülent Bey çıkmış, defteri yeniden açalım diyor’’ dedi.

  TANER'E ELEŞTİRİ

  Devletin gözü önünde kasaların boşaltıldığını iddia eden Baykal, şunları söyledi:

  ‘‘İnterbank'ta paranız varsa da, yoksa da aynı durumdasınız. İnterbank'ta batan paraları, bu bankaya para yatırmayan vatandaşlar da ödüyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük soygunu yaşanıyor. Bunları araştırmayacaksın, karşı çıkmayacaksın da neye karşı çıkacaksın? Güneş Taner'in bugün bir gazetede itirafı var. Mayıs ayında Korkmaz Yiğit'in kendisine bir daireyi rüşvet olarak teklif ettiğini söylüyor. Peki, sen mayıs ayından ekim ayına kadar ne yaptın? Tuttun, üstüne üstlük bankayı Korkmaz Yiğit'e verdin. Olur mu böyle şey? Kalkmışlar bize uyumlu olalım diyorlar. Bu hükümete göz yummayacağız.’’

  APO KONUSU Öcalan'ın Roma'dan çıkarılmasının hem üzücü, hem de sevindirici yanları olduğunu belirten Baykal, sözlerini şöyle sürdürdü:

  ‘‘Bu olayın sevindirici yanı, sorunun Avrupa ülkelerinin himayesinde Türkiye'ye karşı bir kampanya konusu olarak ele alınmasının kolayca mümkün olmadığının ortaya çıkmış olmasındadır. Bunu sevinçle karşılıyorum. Olayın üzüntü verici yanı ise bölücü başının Türkiye'ye iadesinin sağlanamamasıdır.’’

  Vatandaşı sevdi

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Antalya'da partililerle bayramlaştı. Parti il binası önünde yapılan bayramlaşma sırasında vatandaşların, ‘‘İnşallah CHP seçimde başarılı olur’’ dileklerine teşekkkür eden Baykal, yaşlı bir partilinin de yanaklarını okşadı, hatırını sordu.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı