Dünya Haberleri

DÜNYA

  ABD'de havalı tabancayla sinema baskını

  AA
  06.08.2015 - 07:33 | Son Güncelleme:

  ABD'nin Tennessee eyaletinde sinema salonundakilere küçük balta, havalı tabanca ve biber gazıyla saldıran Vincente David Montano isimli saldırgan, polis tarafından vurularak öldürüldü. Polislerin, saldırganın elindeki havalı tabancayı gerçek silah sandıkları açıklandı.

  ABDde havalı tabancayla sinema baskınıPolisin yaptığı açıklamaya göre, 29 yaşındaki Montano, Nashville kentinde "Mad Max: Fury Road" filminin gösterildiği bir sinema salonunda salondakilere biber gazı sıktıktan sonra elindeki küçük baltayla saldırdı.

  Saldırı sırasında bir kişiyi baltayla omuzundan yaralayan Montano'ya salon yakınlarında görev yapan polisler müdahale etti.

  Elindeki havalı tabancasını olaya müdahale eden polislere doğrulttuğu belirtilen saldırganın polis tarafından vurularak öldürüldüğü kaydedildi. Emniyetten yapılan açıklamada, polislerin havalı tabancayı gerçek silah sandıkları açıklandı.

  Salonda biber gazından etkilenen üç kişi ise hastaneye kaldırıldı. Saldırganın sırt çantasında da bomba benzeri malzemeler olduğu için bomba imha ekipleri tarafından incelendiği ancak patlayıcı maddeye rastlanmadığı belirtildi.

  ABDde havalı tabancayla sinema baskını

  Saldırganın psikolojik sorunları olduğu da kaydedilirken saldırının nedeninin henüz belirlenemediği bildirildi.

  ABDde havalı tabancayla sinema baskını

  Louisiana eyaletinde de geçen ay gerçekleşen sinema baskınında, saldırgan iki kişiyi öldürüp dokuz kişiyi yaraladıktan sonra intihar etmişti.

  2012 yılında Colarado'daki bir salonda Batman filminin gösterimi sırasındaki saldırıda ise 12 kişi öldürülmüş, 50'den fazla kişi de yaralanmıştı.

  Etiketler: abd , Tennessee
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı