Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

ABD’ye 180 kişi

Futbol Federasyonu, A Milli Takım’ın ABD kampına toplam 180 kişinin götürüleceğini belirtip, “ABD’ye, Türk futboluna hizmetleri bulunanları davet ettik” açıklamasını yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TÜRKİYE Futbol Federasyonu (TFF), dün gazetemizde yer alan, “199 kişiye Amerika piyangosu. Güney Afrika olmadı, ABD’ye gidelim” başlıklı haber üzerine bir açıklama yaptı. A Milli Takım’ın 19-29 Mayıs tarihleri arasında ABD’de yapacağı kamp için uygulanan ‘davetli prosedürünün’ daha öncekilerden farkı olmadığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

Tarifeli uçakla gidilecek

“TFF, daha önceki tüm milli maçlarda olduğu gibi bu kampa da Türk futboluna hizmetleri bulunan kulüp başkanlarımızı, FIFA kokartlı hakemlerimizi, Süper Lig’de yer alan 18 kulübümüzün teknik direktörünü ve de ana sponsorlarımızın 40 temsilcisini davet etmiştir. Toplam 180 kişilik bu kafile, 25 Mayıs günü İstanbul’dan tarifeli uçak ile hareket edecek ve 29 Mayıs’ta yine tarifeli uçak ile yurda dönecektir.”
TFF ayrıca, aynı haberde geçen 23 Mayıs’ta New York’ta yapılacak Türk Günü Yürüyüşü ile ilgili de bilgi vererek şu ifadeleri kullandı:

Yürüyüş günü değişmedi

“Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Kaya Boztepe, 3 Mart 2010’da Futbol Federasyonu ile Milli Takım’ı yürüyüşe davet etmiştir. TFF heyeti ve Milli Takım da, tarihi yaklaşık 1 yıl önce belli olan bu yürüyüşe katılmayı teyit etmiştir. 23 Mayıs’ta yapılacak Türk Günü etkinliğinin tarihinin değiştirilmesi hususu hiçbir zaman gündeme gelmemiştir.”


Bunları da Beğenebilirsiniz