Ege Haberleri

  ABD ve Kanada’da dil eğitimi

  Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)
  24.10.2015 - 12:08 | Son Güncelleme:

  Uğur Okulları, lise öğrencilerinin yabancı dil eğitimi için Mentora Dil Okulu iş birliğiyle öğrenciler Amerika’da ve Toronto’ya gönderiliyor.

  Uğur Okulları, öğrencilerin yabancı dil eğitimlerini geliştirirken, uluslararası deneyim de yaşamaları için yurt dışındaki seçkin dil okullarıyla anlaştı. Uğur Liseleri ve Mentora Dil Okulu işbirliğiyle öğrenciler 9. sınıftan itibaren her yaz 1 ay boyunca Amerika’da ve Toronto’da ücretsiz İngilizce eğitimi alıyor. Öğrenciler, BAU Global iletişim ağında yer alan 4 üniversite, 2 dil okulu ve 6 uydu kampüsü başta olmak üzere, dünyanın saygın üniversitelerinde öğrenim bursu ve sertifika programı olanaklarından faydalanabiliyor.

  BU YAZ 24 ÖĞRENCİ GİTTİ

  Öğrencilerine yabancı dili mükemmel seviyede öğretmeyi hedeflediklerini belirten Uğur Okulları İzmir Genel Koordinatörü Yücel Yücel, "Bu yıl 24 öğrencimiz ücretsiz dil eğitimi aldı. Bu sayede öğrencilerimiz hem yabancı dil bilgilerini geliştiriyor, hem de farklı bir kültürü yaşayarak deneyimliyor" dedi.

  Uğur Okulları’nın, geleceğin nitelikli bireylerini yetiştirme yolunda öğrencilerine dünyanın kapılarını açarak yabancı dillerini geliştirmelerine olanak tanıdığını belirten Yücel, dil öğrenimini yurt dışına taşımak isteyen tüm öğrencilere bu fırsatı tanıdıklarını belirterek, "Öğrencilerimize Washington D.C. ve Toronto’daki dil okullarında okuma fırsatı sunuyoruz. Bu yıl yirmi dört öğrencimiz ücretsiz dil eğitimi aldı. Uğur International ile İngilizcenin yanı sıra BAU Roma, BAU Berlin kampüslerinde öğrencilere İtalyanca ve Almanca dil eğitim imkƒnı sunulurken, spor, sanat ve kültürel aktivitelerle desteklenen yaz kampları da düzenleniyor" diye konuştu.

  "YİNE GİTMEK İSTERİM"

  Washington D.C.’de dil okuluna katılan öğrencilerden Uğur Temel Lisesi 11. sınıf öğrencisi Oğuzcan Vural, "Amerika’da kurstan arta kalan zamanlarda İngilizce pratik yapma fırsatım oldu. Sadece İngilizcem gelişmedi, paramı nasıl idareli harcayacağımı da öğrendim. Farklı ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaş olduk, birlikte yemek yaptık. Yine gitmek isterim" diye konuştu.

  Uğur Temel Lisesi 11. sınıf öğrencisi Sude Yalçıner ise hayatında ilk kez yurt dışına çıktığını belirterek, "Giderken aklımda ’tek başıma ne yaparım’ sorusu vardı, ancak ayak bastığım andan itibaren endişelerim yerini mutluluğa bıraktı. Amerikalılarla bol bol konuşarak teoride öğrendiklerimi gerçek hayatta kullanma şansım oldu. Özgüvenim çok gelişti. Döndükten sonra yeni insanlarla daha kolay tanışabildiğimi fark ettim" dedi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı