Gündem Haberleri

  ABD ve Avrupa’nın kredi kullanım sistemi Türkiye’de

  hurriyet.com.tr
  27.10.2005 - 10:50 | Son Güncelleme:

  Kredi kullanım alışkanlıklarına yeni bir boyut getiren www.kredix.net, bankaya gitmeye gerek kalmadan İnternet üzerinden kredi koşullarını karşılaştırma ve kredi başvurusu yapma imkanı sunuyor. Sistem üzerinden konut, taşıt, bireysel ve eğitim kredisinin yanı sıra kredi kartı başvurusu da yapılabiliyor. Halen Dışbank, Finansbank, Garanti Bankası ve Koçbank’ın başvurularının kabul edildiği siteye önümüzdeki günlerde yeni bankalarda katılacak.

  Tamamen ücretsiz olan www.kredix.net sayesinde tüketiciler faiz oranlarını, aylık ödeme planlarını, teminat koşullarını ve ne tür belgeler istendiğini bankaya gitmeden inceleyip, İnternet üzerinde kendilerine en uygun bankaya başvuru yapabiliyorlar. Başvurular seçilen bankaya göre bir ya da iki gün içerisinde değerlendiriliyor ve tüketiciye e-mail aracılığıyla kredi talebinin kabul edilip edilmediği bilgisi ulaştırılıyor. Daha sonra tüketici gerekli belgelerle birlikte bankaya giderek kredisini kullanabiliyor.

   

  Kredi almak isteyenleri başvuru öncesi çok sayıda belge hazırlama ve defalarca bankaya gitme zahmetinden kurtaran sistem, bankalar içinde önemli ölçüde maliyet ve iş gücü tasarrufu sağlıyor.

   

  www.kredix.netmağazalarda alışveriş yaparken kredi kullanımı konusunda da tüketicilere yardımcı oluyor. Tüketiciler taşıt, mobilya, beyaz eşya, elektronik ve bilgisayar gibi yüksek meblağlı alışverişlerinde, alışveriş yaptıkları mağaza üzerinden tüketici kredisi başvurusunda bulunabiliyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı