« Hürriyet.com.tr
MENÜ

ABD şampiyon oldu

Teniste 26. Tekerlekli Sandalye Dünya Şampiyonası'nda İsrail'i yenen ABD şampiyon oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Clup Alibey'de düzenlenen ve 33 ülkeden yaklaşık 400 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada, Quads dalında 5 gündür devam eden maçlar sonucu ABD ve İsrail finale yükseldi. Final maçında İsrail'i 3-0 yenen ABD, dünya kupasını kazandı.
Şampiyon olan engelli ABD'li sporcular büyük sevinç yaşarken, düzenlenen ödül töreninde sporculardan Nick Taylor, David Wagner ve antrenör Dason Hernet'e, Dünya Engelliler Spor Federasyonu'nun kupası verildi. Sporculara kupanın yanı sıra madalya ve çeşitli hediyelerde de dağıtıldı.

ABD'li sporcu Nick Taylor, şampiyonaya katılmaktan büyük bir zevk aldıklarını belirterek, organizasyonun eksiksiz yerine getirildiğini söyledi. Taylor, “Türkiye büyük bir organizasyonu başarıyla yerine getirdi. Şampiyona boyunca çok iyi mücadele verdik ve finale kadar geldik. Finalde zorlu rakibimiz İsrail'i de devirerek dünya şampiyonu olduk. Bu yüzden çok mutluyuz” diye konuştu.

ABD'li sporcu David Wagner de Türkiye'nin ev sahipliğinde gerçekleşen şampiyonadan çok mutlu ayrıldıklarını ifade ederek, “Türkiye çok iyi bir organizasyon yönetti. Biz kazanmak için geldik ve başardık. ABD'ye kupayla dönmek büyük bir keyif” dedi.

İsrailli sporcular Boaz Kramer ve Shraga Weinberg de şampiyonaya katılmaktan ve finale kadar yükselmekten mutluluk duyduklarını söylediler.

İsrailli sporcular, şampiyon olan ABD'li sporcuları tebrik etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler