Dünya Haberleri

  ABD polisi Hollywood'un göbeğinde bir şüpheliyi vurdu

  AA
  07.12.2014 - 10:02 | Son Güncelleme:

  ABD'nin Los Angeles kentinde polis şüpheli bir kişiyi çok sayıda turistin bulunduğu Hollywood'da sokak ortasında vurdu. Olay, Hollywood yıldızlarının isimlerinin yazılı olduğu yıldız figüleriyle süslenmiş kaldırımın kenarında yaşandı.

  Yetkililerin verdiği bilgiye göre, akşam saatlerinde Los Angeles polis merkezine gelen bir ihbar üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, kesici alet taşıdığı ve etrafa tehditler savurduğu belirtilen bir kişiyi vurdu. Vurulan kişi ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı ancak burada yaşamını yitirdi. Olayın detaylarına ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

  ABD polisi Hollywoodun göbeğinde bir şüpheliyi vurdu

  Kentin en işlek ve popüler yerlerinden Hollywood bulvarında "şöhretler kaldırımı"na yakın bir noktada çok sayıda turistin önünde meydana gelen olayın ardından cadde trafiğe kapatıldı.

  ABD polisi Hollywoodun göbeğinde bir şüpheliyi vurdu

  Olaya ilişkin görgü tanıklarının sosyal medya üzerinden paylaştıkları sansürsüz fotoğraf ve görüntüler, son zamanlarda polis şiddeti nedeniyle protestolara sanhe olan ülkede büyük yankı uyandırdı.

  ABD polisi Hollywoodun göbeğinde bir şüpheliyi vurdu  POLİS BİR SİYAHİ AMERİKALIYI DAHA ÖLDÜRDÜ
  ABD genelinde siyahi Amerikalıların ölümüne neden olan polislerin yargılanmasına gerek görülmemesiyle ilgili jüri kararlarına tepkiler devam ederken ve ABD genelinde düzenlenen protesto eylemleri ulusal öfkeye dönüşmüşken, bir siyahi Amerikalı daha beyaz bir polisin ateş etmesi sonucunda hayatını kaybetti. Arizona'nın Phoenix kentinde, 34 yaşındaki Rumain Brisbon adlı siyahi Amerikalının 2 ve 9 yaşlarındaki çocuklarına yemek götürdüğü sırada beyaz bir polis tarafından vurularak öldürüldüğü ve Brisbon'un silahsız olduğu belirtildi.

  ABD polisi Hollywoodun göbeğinde bir şüpheliyi vurdu ABD’DE İŞ ÇIĞRINDAN ÇIKIYOR

  Etiketler: ABD polisi
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı