Gündem Haberleri

  ABD Libya'ya iki savaş gemisi gönderdi

  Hürriyet Planet
  13.09.2012 - 09:57 | Son Güncelleme:

  ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon), Bingazi'deki ABD Konsolosluğu'na düzenlenen saldırının ardından Libya açıklarına iki savaş gemisi gönderdiği bildirildi.

  Associated Press ajansının ismi açıklanmayan Amerikalı yetkililere dayandırdığı haberinde, USS Laboon adlı geminin Libya açıklarında konuşlandığı, USS McFaul adlı geminin de yola çıktığı ve birkaç gün içinde konuşlanmasının beklendiği belirtildi.

  Yetkililer, Tomahawk füzeleri taşıyan gemilerin spesifik bir misyonunun bulunmadığını ancak Başkan tarafından talimatı verilecek olası bir misyonu yerine getirmede kullanılacağını ifade etti.

  Pentagon sözcüsü George Little da, “Spesifik gemi hareketlilikleriyle ilgili yorum yapmayacağını, ancak ABD'nin belirli durumlarda oluşabilecek ihtimallere karşı tedbir amaçlı adımlara düzenli şekilde başvurduğunu” söyledi.,

  Associated Press'e konuşan ABD'li yetkililer dün, Libya'daki Amerikan diplomatik misyonlarının güvenliğinin sağlanması için iyi eğitimli 50 deniz piyadesinin yola çıktığını söylemişti.

   

  İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI DA GÖNDERİLDİ

  Obama yönetiminin Bingazi’deki saldırının önceden planlanmış olabileceği yönündeki şüpheleri doğrultusunda Libya'da insansız hava araçlarının izleme uçuşları yapacağı ve saldırıyla bağlantılı cihatçı kampları arayacağı belirtildi.

   

  CNN'e konuşan üst düzey bir ABD'li yetkili Libyaya'ya insansız hava aracı gönderilmesi kararının kısa bir süre içinde Pentagon ve Beyaz Saray tarafından onaylanacağını ifade etti. Yetkili, ABD uçaklarının istihbarat toplayacağını, hedeflerle ilgili elde edilen bilgilerin Libyalılara teslim edileceğini söyledi.


  ERDOĞAN'DAN OBAMA'YA BAŞSAĞLIĞI MESAJI

   

  ABD Libyaya iki savaş gemisi gönderdi ABD BÜYÜKELÇİSİ BİNGAZİ'DE ÖLDÜRÜLDÜ

   

  ABD Libyaya iki savaş gemisi gönderdi AKILLARA BU GÖRÜNTÜLER GELDİ / WEB TV

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı