Dünya Haberleri

  ABD’li Türklerden yeni Kongre’ye tebrik mesajı

  hurriyet.com.tr/DIŞ HABERLER
  07.01.2011 - 09:32 | Son Güncelleme:

  ABD’deki önde gelen Türkiye lobilerinden Amerika Türk Koalisyonu (TCA) Başkanı Lincoln McGurdy, yayımladığı bir bildiriyle bu hafta başında göreve gelen yeni ABD Kongresi’ni ve Temsilciler Meclisi’nin yeni başkanı John Boehner’i kutladı.

  McGurdy’nin mesajında “TCA ve Türk-Amerikan toplumu Temsilci Meclisi’nin yeni başkanına ve Kongre’nin her iki kanadındaki bütün yeni üyelere sıcak bir hoş geldin der, görevine devam eden üyelere de yıllar boyunca gösterdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür eder” denildi.

   

  Boehner’in dün yaptığı konuşmasında bütün ABD’lilere Kongre’nin ülkede yaşayan tüm halkların meclisi olduğunu hatırlattığını belirten McGurdy, “Umuyorum Türk Amerikan toplumu bu mesajı duyar ve Kongre’yle olan ilişkilerini artırmaya devam eder. 2010’daki ara seçimlerde, Türk-Amerikan toplumu tarihteki bütün seçimlerde olduğundan daha aktif ve söz sahibiydi. Bu enerjiyle okul yönetimlerinden Beyaz Saray’a kadar her kademede sesimizi duyurmak için daha fazla çalışmayı umuyoruz” dedi.

   

  Bütün Türkiye kökenli ABD’lileri ve Türkiye’nin dostlarından seçilmiş yetkililere güçlü ABD-Türkiye ilişkileri için savunuculuk yapmalarını isteyen McGurdy, ABD-Türkiye ilişkilerinin herhangi bir partinin gündemiyle sınırlanamayacağını ifade etti.

   

  McGurdy, “ABD ve Türkiye arasındaki tarihsel dostluk ulusal güvenliğimiz, ekonomik büyümemiz ve bölge geneli ve dünyada barış ve refahı sağlama hedeflerimiz açısından hayati önem taşımaktadır. Türk-Amerikan toplumuyla ve 112’nci Kongre’yle bu yönde çalışmayı umut ediyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı