Gündem Haberleri

  ABD’li turistler iftar saatinde kapıda kaldı

  Bahadır ÖKTEMSerkan KILINÇ/TRABZON, (DHA)
  12.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD’li turistler iftar saatinde kapıda kaldıVan’a dün özel uçakla giderek Akdamar Adası’ndaki Surp Haç Kilisesi’ni gezen 20 ABD’li turist, akşam Trabzon’a indiklerinde, iftar nedeniyle hiçbir görevli yerinde olmayınca, 15 dakika kapıda bekledi. Grup mihmandarının haber vermesiyle kapı açılırken, turistler alkışladı.

  MERKEZİ İstanbul’da bulunan New Faces tur operatörlüğü tarafından İstanbul, İzmir, Antalya, Nevşehir ve Van’dan sonra Trabzon’a gelen, aralarında bazı bürokrat ve üst düzey şirket yöneticilerinin de bulunduğu ABD’li turistler, saat 17.55’te uçaktan inip, otobüsle alınarak iç hatlar terminal binasına getirildi. ABD’li turistler, Trabzon Havalimanı İç Hatlar Terminali’ndeki görevliler 17.58’deki iftar nedeniyle yerlerinde olmadığı için 15 dakika kadar kapının açılmasını bekledi. Grubun mihmandarı Yaşar Karadağ’ın haber verdiği görevlinin gelip iç hatlar terminalinin kapısını açmasını, gruptakiler alkışladı. Kafile daha sonra otobüsle geceyi geçirecekleri Zorlu Otel’e gitti. Grubun, hava şartlarının müsait olması durumunda bugün Sumela Manastırı’nı gezecekleri belirtildi.

  Öncüpınar’ın tekrarı

  TRABZON’dakine benzer bir olay geçen hafta Kilis’te yaşanmıştı. Öncüpınar Sınır Kapısı’na iftar saatinde ulaşan Ferai Tınç, Ahmet Altan, Oral Çalışlar ve Mete Çubukçu’nun da aralarında bulunduğu yedi gazeteci ile beraberlerindeki beş kişi beklemek zorunda kalmıştı. Çubukçu, bir görevlinin kendilerine, "Bu saatte gelinmeyeceğini, iftar saati olduğunu bilmiyor musunuz" dediğini açıklamıştı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı