Dünya Haberleri

DÜNYA

  ABD’li televaiz: Şaron Tanrı’nın gazabına uğradı

  Hürriyet Haber
  07.01.2006 - 00:15 | Son Güncelleme: 07.01.2006 - 00:16

  Ariel Şaron’un ölüm döşeğinde yaşam mücadelesi vermesini, ABD’li ünlü Evanjelist televaiz Pat Robertson "Tanrı’nın gazabı" şeklinde yorumladı.

  Robertson, bir TV programında, Şaron’un beyin kanamasının Tanrı’nın işi olduğunu söyledi. Robertson, Şaron’un Tanrı’nın toprağını böldüğünü ve Tanrı’nın da buna karşılık verdiğini öne sürerek şöyle konuştu:

  "İncil’i okuyun. Tanrı bu benim toprağım diyor. İsrail’in bir başbakanı onu bölünce de, Tanrı ’hayır, o benim’ diye yineliyor. Tüm bunlar İncil’de var." Robertson, ABD’de dinci-sağ diye bilinen kesimin en etkili liderlerinden biri. Ünlü televaiz, George W. Bush’un ikinci kez başkan seçilmesinde de önemli bir rol oynamıştı.

  REZİL SÖZLER

  Musevi kuruluşu ADL’nin Başkanı Abraham Foxman, Robertson’ın Hıristiyanlık öğretisini saptırdığını söyledi. Foxman, Robertson’ın sözlerini, "Şok edici, rezil, ancak sürpriz değil" diye yorumladı.

  Robertson, bir süre önce de, Venezuela Cumhurbaşkanı Hugo Chavez’e suikast düzenlenmesini savunmuş ve bu nedenle de bir diplomasi krizine yol açmıştı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı