KONYA HABERLERİ

ABD’li Öğrenciler Selçuk Tıp’ta Eğitim Aldı

IHA
25.08.2015 - 11:33Son Güncelleme :

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DEKANLIĞI İLE MİCHİGAN STATE ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI SAĞLIK ENSTİTÜSÜ İŞBİRLİĞİ İLE HAYATA GEÇİRİLEN PROJE KAPSAMINDA KONYA'YA GELEN 16 ÖĞRENCİ İLE 2 ÖĞRETİM ÜYESİ EĞİTİMLERİN TAMAMLANMASININ ARDINDAN ÜLKELERİNE DÖNDÜ.

IHA

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı ile Michigan State Üniversitesi Uluslararası Sağlık Enstitüsü iş birliği ile hayata geçirilen proje kapsamında Konya’ya gelen 16 öğrenci ile 2 öğretim üyesi eğitimlerin tamamlanmasının ardından ülkelerine döndü.
Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı ile Michigan State Üniversitesi Uluslararası Sağlık Enstitüsü’nün karşılıklı anlaşmaları ile Michigan State Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Osteopatik Tıp öğrencilerine uygulanan ‘OST 590 - Global Health Education Understanding Turkish Culture and Health Care Delivery System’ programı 5 gün süreyle Konya’da gerçekleştirildi. 3 yıldır devam eden program çerçevesinde Michigan State Üniversitesi Öğretim Üyeleri Jaret Beane ve Dorothy A. Pedtke, bu yıl 16 öğrenci ile Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne geldi. Genel Cerrahi, Plastik Cerrahi, Gastroenteroloji ve Kadın Doğum kliniklerinde eğitim alan stajyer öğrenciler, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şahin, Prof. Dr. Duygu Fındık, Prof. Dr. Şerefnur Öztürk, Prof. Dr. Zekeriya Tosun tarafından verilen teorik derslere katıldı. Sosyal programlar çevresinde ise öğrenciler, Konya kültürü ve tarihini tanıyacakları kültürel gezi ve programlara katıldı. Mevlana Müzesi, Karatay Müzesi, Arkeoloji Müzesi ve Çatalhöyük gezisi ile Türkiye’ye hayran kalan öğrenciler, sema gösterisi izledi, Konya yemeklerini tattı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden ABD’li Öğrenciler Selçuk Tıp’ta Eğitim Aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ABD’li Öğrenciler Selçuk Tıp’ta Eğitim Aldı haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:48
  • Guneş
   07:29
  • Öğle
   12:46
  • İkindi
   15:26
  • Akşam
   17:44
  • Yatsı
   19:12
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı