Ege Haberleri

EGE

  ABD’li müsteşardan Başkan Kocadon’a ziyaret

  Osman URAS / BODRUM (Muğla), (DHA)
  02.07.2015 - 01:32 | Son Güncelleme: 30.06.2015 - 10:29

  ABD Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı James Turner, Bodrum’un CHP’li Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti.

  CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, ABD Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı James Turner’ı makamında kabul etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Bodrum hakkında bilgi veren Kocadon, "Bodrumlular din, dil, ırk ayrımı yapmadan her kesimden insana kucak açarlar. Bu nedenle de Bodrum, Türkiye’de huzur ve barışın yoğun olarak yaşandığı yerlerdendir. Hoşgörüsü yüksek insanların bulunduğu kentimiz yerel ve kültürel zenginliklere sahiptir. Bodrum’u Türkiye’nin dünyaya açılan en medeni kapısı olarak görüyorum" dedi. Bodrum’a çeşitli ülkelerden misafirlerin geldiğini ifade eden Başkan Kocadon, Amerikalı turistleri de Bodrum’da görmekten mutluluk duyacaklarını ve ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını belirtti. Turner’dan desteklerini beklediklerini söyledi.

  Bodrum’u çok beğendiğini ifade eden Turner, "Türkiye’ye ilk defa 1981 yılında öğrenci olarak geldim. O zamanki düşüncelerimle şu anki bakış açım tamamen farklı. Türkiye’de çok büyük değişimler var. Özellikle Bodrum bu anlamda çok gelişmiş bir kent. Burada olmaktan ve sizinle tanışmaktan mutluluk duyuyorum" diye konuştu.

  Öte yandan; Yunanistan’da ekonomik anlamda yaşadığı olumsuz gelişmelere de değinilen görüşmede Kocadon, "Yunanistan zor bir süreçten geçiyor. Bodrum, bu durumdan etkilenmedi. Çünkü Bodrum’a Yunan turist çok fazla gelmiyor. Bence Yunanistan, Türklere vizeyi kaldırmalıdır. Böylece Türk turist sayısını artırarak ekonomisini rahatlatabilir" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı