Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ABD Konsolosu: Sınırötesine sıcak bakmayız

  Mustafa MERT/VİRANŞEHİR(Şanlıurfa), (DHA)
  15 Ağustos 2006 - 14:54Son Güncelleme : 15 Ağustos 2006 - 19:17

  ABD'nin Adana Konsolosu Eric F. Green, Türkiye’nin PKK''ya karşı Kuzey Irak’ta olası sınırötesi bir operasyonuna sıcak bakmadıklarını söyledi.

   ABD'nin Adana Konsolosu Eric F. Green,  incelemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesine geldi. Viranşehir’in DTP’li Belediye Başkanı Emrullah Cin’i makamında ziyaret eden Amerika’nın Adana Konsolosu Green ve yardımcısı William Tuttle, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

  Green, PKK terörüne ilişkin bir soru üzerine,  Türkiye’nin olası Kuzey Irak’a sınırötesi bir harekat yapmasına sıcak bakmadıklarını ve bu konuda da bölgedeki halkın düşüncelerini araştırmakta olduklarını kaydetti. Green, “PKK’nın Kuzey Irak’taki varlığını, Irak Hükümeti'nin kendi içerisinde çözmesinden yanayız. Sorunların barışçıl yoldan çözülmesini istiyoruz” dedi.

  /images/100/0x0/55ea66fbf018fbb8f87d931dKonsolos Green, bölgeye ilk kez geldiğini, bu gezinin ilk durağının Viranşehir Belediyesi olduğunu belirterek, bölgede çeşitli incelemelerde bulunacağını söyledi.

  ABD’li konsolosun Viranşehir’den sonra Mardin’e gideceği bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı