« Hürriyet.com.tr
MENÜ

ABD kadrosunu güçlendirdi

ABD yeterince güçlü görünen kadrosunu daha önce Pekin Olimpiyatları’nda forma giymiş Tayshaun Prince’in de aralarında bulunduğu 4 oyuncu ile daha da güçlendirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Prince, Sacramento’da forma giyen ve NBA’de yılın çaylağı seçilen Tyreke Evans, Golden State’li oyuncu Stephen Curry ve Oklahoma’da forma giyen Jeff Green, 2010-2012 kadrosuna dahil edilirken, bu oyuncularla birlikte kadrodaki oyuncu sayısı 31’e yükselmiş oldu.

ABD Basketbol Operasyonları Direktörü Jerry Colangelo da, “Bu 4 muhteşem oyuncuyu kadromuza eklediğimiz için çok heyecanlı ve mutluyuz” diye konuşurken, “Tayshaun daha önce de birçok kez milli takım formasını giymiş bir oyuncu. Jeff, 2008 yılındaki ilk kadromuzda yer almıştı. Geçtiğimiz yaz aylarında gerçekleştirdiğimiz mini kampımızda da çok etkiliydi. Tyreke ve Stephen ise kendilerinden büyük beklentilerimiz olan ve en çok gelecek vaat eden iki oyuncu” değerlendirmesinde bulundu.

2008 yılında Pekin’de düzenlenen Olimpiyat Oyunları’nda adeta fırtına gibi esen ABD, Sydney’den 8 yıl sonra ilk kez altın madalyaya ulaşmayı başarmıştı.

Öte yandan ABD Milli Takımı’nın antrenörü Mike Krzyzewski de kadroya yeni katılan oyuncularla birlikte Türkiye’de düzenlenecek olan 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda podyuma çıkabilme şanslarını bir kat daha arttırdıklarını söyledi.
Kadroya yeni eklenen oyuncuların kendisini heyecanlandırdığını söyleyen tecrübeli antrenör, “Tayshaun, Jeff, Stephen ve Tyreke’nin bize katılmaları ile kadromuz hem tecrübe hem de yetenekli genç oyuncular anlamında daha da derinleşti. Her ne kadar 2006-08 yılları arasındaki kadromuzda yer alan oyuncuların çoğu 2010-2012 kadromuzda yer alsa da, şu an milli takımın iskeleti için yeni bir oluşum içerisindeyiz ve aramıza katılan bu dört arkadaş ile önümüzdeki 3 yıllık periyot için çok daha güçlü bir kadroya sahip olacağımızdan şüphem yok” şeklinde konuştu.

Kadroya yeni eklenen oyunculardan Prince basketbol dünyasının yakından tanıdığı bir isim. Evans ve Curry ise bu yıl Sacramento ve Golden State takımlarında önemli çıkış yapmış oyuncular.

Türkiye’de İstanbul’da oynanacak olan B Grubu mücadelesinde Slovenya, Brezilya, Hırvatistan, İran ve Tunus ile karşı karşıya gelecek olan ABD, bu oyuncularla birlikte çok daha güçlü bir hale gelirken, yetkililer tarafından yapılan açıklamada beşinci kez üst üste hazırlık kamplarının Las Vegas’ta olacağı belirtildi.

19-24 Temmuz tarihleri arasında devam edecek olan kamp çalışmalarına UNLV’nin kampusunda yer alan Thomas & Meck evsahipliği yapacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz