İSTANBUL HABERLERİ

ABD Enerji Bakanı Perry " ABD ,Türkiye ile birçok alanda iş birliği yapmaktan gurur duyuyor"

DHA
27.04.2017 - 15:31Son Güncelleme :
ABD Enerji Bakanı Perry  ABD ,Türkiye ile birçok alanda iş birliği yapmaktan gurur duyuyor
DHA

Gülseli KENARLI-Taner YENER/İSTANBUL,(DHA) ABD Enerji Bakanı Rick Perry, Atlantik Konseyi İstanbul Zirvesi 2017'nin açılış oturumuna canlı bağlandı. Rick Perry, burada yaptığı konuşmasında, yenilenebilir enerji konusunda yeni pazarların açıldığına dikkat çekerek, "Ekonomi büyüyor, enerji ihtiyacı çok belirgin. ABD'nin ucuz ve evrensel enerjiye erişim konusunda bir taahhüdü var. Bu nedenle her türlü enerji kaynağını geliştirmeye niyetliyiz. Ayrıca, ABD, Türkiye ile birçok alanda iş birliği yapmaktan gurur duyuyor. İyi ticaret ortağıyız, NATO müttefikiyiz ve daha da önemlisi dostuz. Önümüzdeki yıllarda eminim ki enerji sektöründe ilişkilerimizi daha da geliştirebiliriz" dedi. 

Perry, gelecek yılların uluslararası topluluk ve özel şirketlerin yeniden sağlam ve verimli ekonomiye geçiş ve çevresel sürdürülebilirlik açısından bir fırsat olacağını belirterek, "Biz Türkiye'yi bölge için önemli bir enerji ticaret merkezi olarak görmeye devam edeceğiz. Yakın çalışmaya devam edeceğiz çünkü müreffeh bir gelecek için ortak hedeflerimiz var" diye konuştu.

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden ABD Enerji Bakanı Perry " ABD ,Türkiye ile birçok alanda iş birliği yapmaktan gurur duyuyor" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 15 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ABD Enerji Bakanı Perry " ABD ,Türkiye ile birçok alanda iş birliği yapmaktan gurur duyuyor" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı