İSTANBUL HABERLERİ

ABD Dışişleri’nden vatandaşlarına Türkiye seyahati uyarısı

DHA
29.03.2017 - 15:47Son Güncelleme :
ABD Dışişleri’nden vatandaşlarına Türkiye seyahati uyarısı
DHA

İstanbul, 29 Mart (DHA) – ABD Dışişleri Bakanlığı, vatandaşlarını Türkiye’deki artan terör tehditlerine karşı uyardı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, ABD vatandaşlarının, Türkiye seyahatlerini dikkatlice gözden geçirmeleri ve ülkenin güneydoğu bölgelerini ziyaret etmekten kaçınmaları tavsiye edildi.

27 Mayıs tarihinde yayınlanan uyarı, 29 Ocak 2016 tarihinde yayınlanan, İstanbul’daki ABD Konsolosluğu çalışanlarını ailelerinin geçici olarak Türkiye’yi terk etmesini öneren uyarısını yürürlükten kaldırdı.

Ancak İstanbul’da yaşayan ABD resmi görevlileri ve aileleri için resmi ya da kişisel seyahatler hakkındaki kısıtlama devam ediyor. Yapılan son açıklama, 25 Ocak 2017 tarihinde yapılan duyurunun yerini aldı.

İstanbul’da yaşayan ya da şehri ziyaret eden ABD resmi görevlileri ve ailelerinin kalabalık gruplar halinde gezmemeleri tavsiye edilirken, konsolosluk tarafından onaylanmayan bölgeleri ziyaret etmeleri yasaklandı.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden ABD Dışişleri’nden vatandaşlarına Türkiye seyahati uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 15 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ABD Dışişleri’nden vatandaşlarına Türkiye seyahati uyarısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı