Gündem Haberleri

  ABD’deki bütün Türkleri mitingde buluşturacak

  Hürriyet Haber
  14.02.2005 - 01:28 | Son Güncelleme:

  ABD’de yaşayan Ülker Aksu adlı Türk kadını, şehir şehir dolaşarak Türkiye karşıtı faaliyetlere karşı Washington’da Beyaz Saray önünde miting düzenlemek için girişim başlattı.

  SÖZDE soykırım iddialarını yoğunlaştıran Ermeni çevrelerinin yanı sıra televizyon ve diğer medya organlarında Türkler ve Türkiye aleyhine artan yayınlara tepki gösteren Ülker Aksu isimli vatandaş, nisan ayında Beyaz Saray önünde bir miting gerçekleştirmeye çalışıyor. Aksu, hazırlık toplantılarından birini New York ve çevresindeki Türklerin katılımıyla Türkevi’nde gerçekleştirdi. Türkevi’nde yaptığı toplantıda miting için Amerikan-Türk Dernekleri Asemblesi (ATAA) ve Türk Amerikan Dernekleri

  Federasyonu’nun (TADF) desteğini aldığını söyleyen Ülkü Aksu, sade bir

  Türk vatandaşı olarak yola çıktığını ve tek başına da kalsa Beyaz Saray önünde bu etkinliği gerçekleştireceğini söyledi. İlgili makamlardan izin almaya çalıştığını bildiren Aksu, ABD’de yaşayan bütün Türkleri ilan edilecek tarihte Beyaz Saray önünde buluşmaya çağırdı. Sözde Ermeni soykırımı iddialarının 90. yıldönümü dolayısıyla Türkiye karşıtı faaliyetlere hız veren Ermeni diasporasına en güçlü bir şekilde cevap vereceklerini söyleyen Aksu, ‘2005 yılı tarihi gerçekleri çarpıtan Ermeni iddialarına bir cevap yılı olacaktır’ dedi.

  Amerikan-Türk Kadınlar Birliği Başkanı Feray Girgin de, ‘Ermeni Soykırımı İddialarına Hayır’ mitingini desteklediklerini bildirdi ve ABD’de yaşayan tüm Türkleri Washington’da buluşmaya çağırdı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı