Dünya Haberleri

  ABD’de çocuk kraliçe fiyaskosu

  Hürriyet Haber
  30.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD’de çocuk güzellik kraliçesi JonBenet Ramsey’in öldürülmesiyle ilgili olarak Tayland’da tutuklanarak apar topar ABD’ye getirilen ancak DNA testi ile masum olduğu anlaşılan John Mark Karr fiyaskosu konuşuluyor.

  JOHN Mark Karr, suç mahallinden alınan DNA örneklerinin kendisininkilerle uyuşmaması üzerine serbest kalınca gözler, adli kanıt olmadan, itiraflarına dayanarak Tayland’da tutuklanıp Amerika’ya getirilmesine ön ayak olan savcı Mary Lacy’ye çevrildi. Lacy, halkın parasını çarçur etmekle suçlanıyor.

  Aslında savcılar daha önce de, Karr’ın suçluluğuyla ilgili birçok soru işareti bulunduğunu belirterek, basından hemen sonuca varmamasını istemişlerdi. Zanlının eşi de, Karr’ın cinayet günü başka bir eyalette olduğunu belirtmiş, medya onun kısa süreli şöhret peşinde koşan bir fantezi avcısı olabileceğini sorgulamaya başlamıştı.

  Karr’ın salıverilmesiyle ilgili olarak "Sorumluluk benim" diyen bölge savcısı Mary Lacy, "Bu adam tehlikeliydi" diye konuştu. Şu anda halen cezaevinde tutulan Karr, Sonama County’e gönderilerek 2001 yılında işlediği çocuk pornografisi suçundan yargılanacak. Karr’a ayrıca yalan beyanda bulunmak suçundan da dava açılacağı bildirildi. Denver Savcısı Scott Robinson, "O vergi mükelleflerinin parasıyla getirildi ve bunun cezasını çekecek" diye konuştu.

  Beni Johnny Depp oynasın

  JONBENET Ramsey cinayetinden aklanan John Mark Karr, Prof.Michael Tracey ile yaptığı bir görüşmesinde, kendi yazdığı romanın filme çekilmesini ve kendisini beyaz perdede Johnny Depp’in canlandırmasını arzu ettiğini söylemiş. Karr ayrıca, Katherine Hepburn’ü çok iyi taklit ettiğini belirterek kendi rol yeteneğini övmüş. Karr’ın bu senaryonun filme çevrilmesi halinde 1 milyar dolarlık bir gelir elde edileceğini hesapladığı da öne sürüldü.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı