Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ABD bombalıyor terörist diyemiyor

  Okan KONURALP/ANKARA
  09 Ağustos 2014 - 00:58Son Güncelleme : 09 Ağustos 2014 - 00:58

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ABD’nin IŞİD’i bombalamasına değinerek, “ABD IŞİD’i bombalıyor, Recep Tayyip Erdoğan’ın ağzından ‘IŞİD terör örgütüdür’ sözü çıkmıyor. IŞİD terör örgütü dediğini duydunuz mu” diye konuştu.

  Ankara’da dün cumhurbaşkanlığı seçim turuna çıkan Kılıçdaroğlu, Güvenpark’ta toplananlara şunları söyledi:

  EN BÜYÜK REHİNE SENSİN

  “Neymiş, IŞİD’e laf etmeyerek rehineleri tehlikeye atmıyor oluyorlarmış. En büyük rehine sensin (Tayyip Erdoğan), sen IŞİD’in rehinesisin. Ağzından tek laf çıkmıyor. Çünkü IŞİD Irak’ta türbeleri, camileri bombaladı. O rehineleri sen teslim ettin. Musul Konsolosluğundaki bayrağı sen indirttin.
  Bir televizyon programında bir kadın gazeteci bir soru sordu, yanıtını verdim. Neymiş güya saygısızlık yapmış. Sen koltuğunun altında ‘Bakara makara’ diyen kişiyi tutuyorsun ya. ‘Bakara makara’ saygısızlık olmuyor, bir gazetecinin sorduğu soru dine saygısızlık oluyor. En büyük saygısızlığı sen yapıyorsun. Recep Tayyip Erdoğan dini siyasete alet ediyorsun.

  BİLDİĞİ BİR ONE MINUTE

  Birileri ‘Ekmeleddin Bey’i yeterince tanımıyoruz’ diyorlar. Ekmeleddin Bey dünyada tanınan biri. Ama öbürünü tanıyorsunuz, malı nasıl götürdüğünü biliyorsunuz. Neymiş, Ekmeleddin Bey İstiklal Marşı’nı bilmiyormuş. Be adam sen prompter’dan bile yazılı metni okuyamadın. Kırkpınar güreşlerinde bayrak geçerken 4 bakan ayağa kalkmadı, şimdi İstiklal Marşı edebiyatı yapıyor, yemezler... Bunun zamanında bayrak direkleri indirilmedi mi? Beş yabancı dili biliyor, Erdoğan takılıyor, ‘Biz oraya tercüman mı seçeceğiz.’ Sen dil bilmiyorsan ne yapalım, kabahat onda değil ki. Şimdi dil bilmek de ayıp oldu onun için. Bir bildiği ‘one minute’tü değil mi? O kadar.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı