Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

ABD Açık’ı istiyorum

Milli teniscimiz, Portekiz’deki turnuvada kariyerinin 5. tekler finalini oynadığını belirtirken, "Hedefim İstanbul Cup’ta başarılı olarak, ABD Açık’ta ana tablo maçlarında yer almak" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
PORTEKİZ’de katıldığı Vale Do Lobo Bayanlar Açık Tenis Turnuvası’nda hem teklerde hem de çiftlerde final oynayan milli tenisçi İpek Şenoğlu, "Yılın ilk turnuvasında başarılı olmak güzel" dedi. Şenoğlu, geçen yıl ciddi bir sakatlık geçirdiğini hatırlatarak, "Bu yıl katıldığım ilk turnuvada hem teklerde hem de çiftlerde final oynadım. Sonuçta her zaman final oynamıyorum. İlk turnuvada başarılı olmam çok güzel. Bu benim kariyerimde teklerdeki 5. finalim oldu" diye konuştu.

İpek Şenoğlu, bu yıl en büyük hedefinin İstanbul Cup’ta başarılı olmak olduğunu söyledi. İki turnuvaya katılmak için 25 Şubat’ta İsrail’e gideceğini anlatan Şenoğlu, "İsrail’de toplam 10 bin dolar ödüllü turnuvalarda mücadele edeceğim. Mayıs ayında Antalya’da 2 tane turnuva var, orada da toprak zeminde oynayacağım. Bu turnuvalarla İstanbul Cup’a hazırlanmak istiyorum. İnşallah bu sezon bir turnuvada şampiyonluk gelir" diye konuştu.

Puanları alacağım

Milli tenisçi, bu yıl İstanbul Cup’ta hem teklerde hem çiftlerde mücadele edeceğini belirterek, şöyle konuştu: "İstanbul Cup’ta kendi seyircim önünde başarılı olmak istiyorum. Geçen sezon çok zordu. Çiftlerde sakat sakat oynadım, teklerde oynayamadım. Bu sene ağrısız oynayacağım. Bu yıl en büyük hedefim İstanbul Cup’ta başarılı olmak."

İpek Şenoğlu, bu yıl tekrar ABD Açık Tenis Turnuvası’nda yer almak istediğini söyledi. Bu yılı sakatlık olmadan bitirmek istediğini vurgulayan Şenoğlu, "ABD Açık Tenis Turnuvası’na kadar tekrar Grand Slam oynayacak puanları toplamak istiyorum. Ağustos sonunda ABD Açık Tenis Turnuvası’nda ana tabloda yer almayı hedefliyorum" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz