Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Abbas: İsrail'e saldırı gerekçesi vermeyin

  a.a.
  26 Ekim 2005 - 17:36Son Güncelleme : 26 Ekim 2005 - 17:36

  Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistinli militan grupları özellikle Hamas ve İslami Cihad'ı uyararak, “İsrail'in eline bize saldırı gerekçesi vermeyin” dedi.

  Filistin Lideri Mahmud Abbas, Filistin kabinesinde yaptığı konuşmada, militan grupları ateşkesi bozmak ve İsrail saldırılarını kışkırtmakla suçladı. Gazze'de Hamas'ın eylül ayında düzenlediği yürüyüş sırasında meydana gelen ve 18 Filistinlinin ölümüne yol açan patlamayı hatırlatan Abbas, “İsraillileri savunmak için burada değilim, ama Cebaliye mülteci kampındaki bu olayla İsrail'in ilgisi yok” dedi ve Hamas'ı kastederek, “Biz içteki yanlışlardan söz ediyoruz” diye konuştu. Abbas, kimsenin tek yanlı olarak İsrail ile ateşkesi bozma hakkı bulunmadığını da kaydetti.

  Filistin lideri, Ramallah'ta gazetecilerin sorusu üzerine de, ”barış sürecinin yeniden canlandırılması amacıyla İsrail Başbakanı Ariel Şaron ile bir araya gelmeye yönelik umudunu” dile getirdi.
  Abbas, daha önce 2 kez ertelenen toplantılara ilişkin olarak, ”Hala hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Tam anlamıyla hazırlanalım, çok sayıda konuyu ve özellikle de Şarm El-Şeyh Anlaşması'nın ve yol haritasının tamamlanmasını görüşmek üzere bir araya geleceğiz” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı