Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Abazoğlu’nun defile sürprizleri

Ünlü haute couture ustası Cengiz Abazoğlu, 10 Mayıs’ta Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda ‘Deep Blue’ adını verdiği yaz koleksiyonunu sosyetemize sunacak.

Abazoğlu yaklaşık iki aydır defilesinin kusursuz olması için gece gündüz çalışıyor. Sürprizleri ise, ‘Podyuma veda ettim’ diyen Deniz Akkaya ile benim diyen mankenlere taş çıkartacak vücut ölçülerine sahip Esin Maraşlıoğlu. Abazoğlu her iki isme de teklif götürmüş ve olumlu cevap almış. Fısıltılar Abazoğlu’nun defilesine sponsor olan Doğuş Otomotiv’in Akkaya’yı podyumda görme şartı koyduğu yönündeydi. Abazoğlu ile konuştum, kesinlikle böyle bir şeyin olmadığını ısrarla belirtti.

Ölümden döndü

Etiler, Levent, Şaşkınbakkal ve Bodrum’daki Casita restoranlarının sahibi Haluk Tanrıverdi, geçtiğimiz hafta kaza geçirdi. Bodrum’a sezon hazırlıkları için giden Tanrıverdi, İstanbul’a dönmek için havalanına doğru yol alırken Türkbükü’nde uçuruma düşmüş. Jeep’iyle 30 metrelik uçuruma yuvarlanan Tanrıverdi’yi acilen ameliyata alan doktorlar, dalağını ve pankreasını alarak hayatını kurtarmışlar. Şimdi Yalıkavak’taki evinde dinlenen Tanrıverdi’nin jeep’inde ise 70 milyarlık hasar meydana gelmiş. Tanrıverdi’ye geçmiş olsun diyorum.

Kiloları verdi

Evren Mermerci, önceki gece The Ritz Carlton Otel’de yapılan, elde edilen gelirin ‘Geleceğimizin Çocukları Vakfı’na bırakılacağı müzayedeyi yöneten yengesi Yeşim Salkım izlemeye gitti. Aslı Kuseyiroğlu’yla birlikte vakfın kurucu üyeleri arasında bulunan Mermerci’nin, doğum sonrası aldığı kiloları verdiği görüldü. Mermerci, abisi Arben İçli ve yengesi Yeşim Salkım’la birlikte, müzayede sonrası Etiler Şamdan’a gitti.

Toprak’ta sergi

Toprak Sanat Galerisi’nde 6 Mayıs’ta Özden Narin’in sergisi var. Narin, 11. kişisel sergisini 4 Haziran’a kadar açık tutacak. Halen Mecidiyeköy’deki C Grubu atölyesinde çalışmalarını sürdüren sanatçının, yurtiçi ve yurtdışında muhtelif koleksiyonlarda eserleri bulunmakta.

Son dedikodu

Çağla Şikel, geçtiğimiz hafta Bodrum’daydı. Oraya Fuga Tatil Köyü’nü yedi yıllığına kiralayan Volkan Büyükhanlı’nın misafiri olarak gitmişti. Bodrum Küba Restaurant’ta yenilen yemek sonrası Büyükhanlı ile Fuga Tatil Köyü’nün yolunu tuttu ünlü manken. Geceyi onunla geçirip geçtiğimiz gece de İstanbul’a döndü. Gelir gelmez bir tanıtımda görev alan ve Avon’un Skin So Soft Smooth Complex serisini Ortaköy Kethüda Bar’da basına tanıtan Çağla Şikel’e iki dansçı kız eşlik etti. Eskiden balerin olan Şikel’in dans şovda hiç zorlanmadığı görüldü.

Objektifleri sevmiyorlar

Ajda Pekkan, sevgilisi Okan Tapan ile Bebek Oteli’nin yanındaki Ambassador Balıkçısı’nda yemek yedi. Pekkan ve Tapan’a, Mehmet-Nihal Cansun çifti ile Galatasaray hisselerinin yabancı şirketlerden alınmasını sağlayan Ünal Aysan eşlik etti. Çıkışta objektifleri karşılarında gören sevgililer poz vermemeye çalıştılar.

New York sokaklarında

Erkan Yolaç, Fenerbahçe USA Derneği’nin 1 Mayıs gecesi, New York’taki Terrace on te Park Flushing’de düzenleyeceği ‘Fener Şöleni’ni sunacak. Yılmaz Morgül’ün de sahneye çıkacağı gece için, iki hafta önceden New York’a giden Asuman-Erkan Yolaç çifti, burada yaşayan kızları Göksu Yolaç ile oğulları Mehmet Yolaç’la da hasret giderdi. Baba-oğul Manhattan’ın kafelerini, anne-kız da alışveriş merkezlerini gezdi.

Sünnet sonrası

Geçtiğimiz gece Mehmet Ali Erbil’in sevgilisi Tuğba Coşkun’a Bebek’teki Poseidon Balıkçısı’nda Seda Sayan, sevgilisi Gökhan Şükür ve kısa süre önce sünnet olan Stelyo Pipis ile yemek yerken rastladık. Erbil yine çekimleri nedeniyle sevgilisinin yanında değildi. Bu arada bu yemek, sünnet sonrası bir hafta evden çıkamayan Stelyo Pipis’in çok bunaldığını ve dışarı çıkmak istediğini söylemesi üzerine organize edilmiş söylenenlere göre...

Jazz yapacak

Aşkın Arsunan, ilk konserini 15 Mayıs Cumartesi gecesi Nardis Jazz Club’da verecek. Trompette Şenova Ülker, trombonda Aycan Teztel, saksofonda Yahya Dai, kontrbasta Erdal Akyol ve davulda Volkan Öktem eşliğinde çalacak olan Aşkın Arsunan, albümünde yer alan parçaların yanı sıra, jazz standartlarını da farklı bir tadla yorumlayacak.

Gülay Kamaz, Sinem Bayer’le geldi The Ritz Carlton Otel’e. Müzayede öncesi beyaz şarap içtiler. Kamaz, Siren Ertan’la konuşurken verdiği frikiği fark etmedi. İç çamaşırı giyip giymediği yönünde fısıltılara da hedef oldu.

Seslendirdiği filmi kızıyla izledi

Scooby Do’nun Türkiye’’deki sesi Volkan Severcan, kızı Melis ile birlikte filmi, yepyeni yüzü ile izleyicilerine merhaba diyen Capitol Spectrum 14 Sinemaları’nda izledi. Çocukların severek izlediği Scooby Do serisinin 16 Nisan’da vizyona giren ikinci filmi küçük seyircilerden büyük ilgi görüyor.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI