« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Abartmayalım

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

Kuzey İrlanda karşısında Milli Takımımız iyi bir futbol sergileyerek net bir galibiyet aldı. Maç sonrasında tüm ülke insanımız gururlandı. Yurtdışındaki gurbetçilerimiz ise herhalde sevinçten havalarda uçmuşlardır.

Biz Türk toplumu olarak inanılmaz derecede duygusalız. Sevinirken yeniden Amerika'yı keşfedercesine abartıyoruz. Kaybederken de tam tersinde, dünyanın sonu geldi zannediyoruz.

Şöyle bir geriye dönüp baktığımızda hazırlık maçlarımızda farklı skorlarla kaybettikten sonra nasıl karamsar ve bedbin olmuştuk. Hep hedeflerimizi kendi kendimize saptırmışızdır. Mustafa Denizli kazanırken büyük hoca, kaybederken de değişmesi için kulisler yaratmışızdır. Bunların hiçbirisi doğru değil. Doğru olan hedefe giden yolda akılcı hareket etmektir.

MAÇI KAZANDIRAN BLOK

Son İrlanda maçı öncesinde ben de dahil olmak kaydıyla sahaya çıkan Milli Takım kadromuza dudak bükmüştüm. Ne zamam maçı farklı kazandık, Denizli ile birlikte futbolcularımızı yere göğe sığdıramaz olduk. Mustafa Denizli bu işin başındayken herhalde hepimizden çok daha iyi düşünüp kazanma planlarını yapan adamdır. Şöyle düşünüyorum da, sahanın en iyi ikinci oyuncuları Sergen ve Tugay olurken, bunlar virtüoz, saha içi organizatörleri, kenardaki görev adamları da Okan, ikinci yarı Abdullah ve orta sahanın göbeğinde Tayfur'du. Bize maçı kazandıran bu bloktur. Bunlar iyi oynayınca elbette Oktay'lar, Hakan Şükür'ler golle kucaklaşacaklardı. Burada ben Mustafa Denizli'nin futbol kafasını bir kez daha taktirlerimle alkışlıyorum.

MUSTAFA'YA GÜVENELİM

Biz Mustafa'ya güvenelim. Biz diyorum, başka kalemşörlerden bahsediyorum. İyiye ve kötüye yön veren bizlersek ilk önce iğneyi kendimize, sonra çuvaldızı Mustafa'ya çevirelim. Bu maçtaki kadro net bir galibiyet ile alkış almıştır. Mustafa maç sonrasındaki yanıtlarında her maça göre değişken kadro kuracağını söylüyor. Doğrudur. Doğru yapacağına birkez daha inanıyorum. Kazansa da kaybetse de Fatih'ler, Mustafa'lar ve diğer bizim çocuklarımız zor yetişiyor, sahip çıkalım, zahip çıkalım, birkez daha sahip çıkalım.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.