MERSİN HABERLERİ

AB ve Türkiye'de cinsiyet eşitliği paneli

DHA
12.04.2016 - 10:59Son Güncelleme :
DHA

MERSİN Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü, Dokuz Eylül Üniversitesi İş Sağlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Avrupa Birliği Sosyal Politika Jean Monnet Kürsüsü iş birliğiyle 'Avrupa Birliği ve Türkiye'de Cinsiyet Eşitliği' konulu panel düzenlendi.
Prof.Dr.Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleşen panele, Avrupa Birliği Anabilim Dalı ve Jean Monnet Kürsüsü Başkanı Prof. Dr.Zeki Erdut, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr.Tijen Erdut ve Mersin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Doç.Dr.Hasan Ejder Temiz konuşmacı olarak görev aldı. Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman’ın da katıldığı panele, çok sayıda öğretim elemanı ve öğrenci ilgi gösöterdi. Panelin moderatörlüğünü üstlenen AB Anabilim Dalı ve Jean Monnet Kürsüsü Başkanı Prof.Dr. Zeki Erdut açılış konuşmasında, sosyal politikanın gereği olan sosyal adalet ve sosyal barış yönünden cinsiyet eşitliğinin önemine vurgu yaptı.
Mersin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Hasan Ejder Temiz ülkelerin gelişmişlik düzeylerinin en önemli göstergelerinden birinin, kadınların ekonomik ve sosyal yaşama erkeklerle eşit oranda katılması olduğunu kaydetti.
Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr.Tijen Erdut ise günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere özgü ortak bir sorun haline gelen enformel istihdamın toplumsal cinsiyet eşitsizliği içerdiğini belirtti.

MERSİN, (DHA) (11.04.2016),(FOTOĞRAFLI)
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden AB ve Türkiye'de cinsiyet eşitliği paneli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Nisan 2016 tarihinde saat 10 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AB ve Türkiye'de cinsiyet eşitliği paneli haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı