Teknoloji Haberleri

  AB ve Çin, 5G teknolojisi geliştirmek üzere iş birliği anlaşması imzaladı

  A.A.
  29.09.2015 - 11:18 | Son Güncelleme:

  Avrupa Birliği (AB), 5'inci nesil (5G) kablosuz iletişim teknolojilerinin geliştirilmesi alanında Çin'le beraber çalışmak için anlaşma imzaladı.

  Avrupa Komisyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Pekin'de imzalanan anlaşmayla, AB ve Çin karşılıklı olarak 5G bilgi ağlarının geliştirilmesi için araştırmaların fonlanması ve pazarlara erişim gibi çeşitli alanlarda beraber çalışacak.

  Avrupa Komisyonu üyesi Günther Oettinger de Çin'le yapılan 5G anlaşmasıyla ilgili, "5G yakın zamanda dijital ekonomilerin omurgasını oluşturacak. Bu nedenle 5G teknolojisinde küresel bir mutabakat ve iş birliğini destekliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

  AB ve Çin, 5G teknolojisi geliştirmek üzere iş birliği anlaşması imzaladı BTK ESKİ BAŞKANI: 4.5G FATURALARA YANSIYACAK  Çin'le imzalanan anlaşmanın 5G'nin başarısı için çok kritik olduğuna dikkati çeken Oettinger, bu ortaklığın 5G'nin 2020 yılına kadar hayata geçebilmesi için önemli bir adım olduğunu ifade etti.

  Öte yandan, Avrupa Komisyonu 5G teknolojilerinin geliştirilmesi için teknoloji ve inovasyon desteklemeleri olan Horizon 2020 aracılığıyla Ar-Ge programlarına 700 milyon avro destekleme sağlıyor.

  AB ve Çin, 5G teknolojisi geliştirmek üzere iş birliği anlaşması imzaladı 4.5 G İHALESİ TAMAMLANDI, FİRMALAR 3.96 MİLYAR EURO ÖDEYECEK

  Mobil cihazların internet erişimlerinde 3G teknolojisi saniyede yaklaşık 28 megabit , 4G teknolojisi saniyede yaklaşık 100 megabit bağlantı hızları kullanırken, bu rakamın 5G teknolojisiyle bin megabit seviyelerine ulaşması bekleniyor.

  Etiketler: telefon , cin
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı