ADANA HABERLERİ

AB Projeleri 1. Yılını Tamamladı

IHA
29.07.2015 - 15:40Son Güncelleme : 29.07.2015 - 15:41

ÇUKUROVA KAYMAKAMLIĞI, İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE ÇAĞRIBEY MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ'NİN ORTAKLAŞA YÜRÜTTÜKLERİ AB PROJELERİ 1. YILINI TAMAMLADI

IHA

Çukurova Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çağrıbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ortaklaşa yürüttükleri AB projeleri 1. yılını tamamladı
Çukurova Kaymakamlığı Managing Social Relations at Schools (Okullarda Soyal İlişkilerin Yönetimi) isimli İngiltere Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen ve desteklenen Eramus+ Okullar için stratejik ortaklık projesinin 1 yılını başarılı bir şekilde tamamladı.
Okullarda çeşitlilik yönetimi konusunda çalışmalar yapılan proje kapsamında ilçede bulunan 10 okulda sosyal dışlanma ve nedenleri konusunda toplam 50 öğretmen ve 50 öğrenciye yönelik anket düzenlendi. Bu anket, ortağı olan İngiltere, İtalya, Avusturya ve Yunanistan’da da yapılarak sonuçları değerlendirilerek ayrıntılı bir rapor yayınlandı.
Birinci yılında İngiltere ve Avusturya’da yapılan proje yönetim toplantıları başarılı bir şekilde yürütüldüğü, tüm ortaklarla birlikte öğretmenlere yönelik çeşitlilik yönetimi konusunda rehber kitapçık üzerinde çalışmaların devam ettiği belirtildi.
Projenin ikinci yılında da 2 uluslararası toplantı ve ilçede 5 öğretmenin katılacağı İngiltere’de 5 günlük çeşitlilik yönetimi konusunda bir eğitim düzenlenecek.
"YENİLİKÇİ ÖĞRENME, YENİLİKLER İÇİN İŞBİRLİĞİ VE İYİ UYGULAMALARIN DEĞİŞİMİ"
Yenilikçi Öğrenme, Yenilikler İçin İşbirliği ve İyi Uygulamaların Değişimi adlı İtalyan Ulusal Ajansı tarafından kabul edilip, desteklenen Erasmus+ okul ortaklıkları projesi de birlikte yürütüldü.
Proje kapsamında 1 yılda Fransa ve İspanya’da yapılan proje yönetim toplantıları başarılı bir şekilde gerçekleştiği bildirildi. Değişen dijital çağda yeni teknolojik öğretim yöntemleri, açık eğitim kaynakları ve e-öğrenme üzerinde yapılacak olan proje ile 20 farklı yeni öğretim yöntem ve teknikleriyle ilgili üniteler oluşturulacak. Bu oluşturulan ünitelere ulaşılabilecek Açık Eğitim Kaynakları belirlenecek. Bu üniteler her ülkenin ana diline çevirtilerek, maksimum kişilere ulaşmasını sağlamak için pazarlama çalışmaları yapılacak.
Önümüzdeki eğitim öğretim döneminde Çağrıbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 2 öğretmen eşliğinde 15 öğrenci Eylül ayında 7 günlüğüne İspanya’daki ortak okulda ziyaret gerçekleştirecekler ve İtalya’dan 2 öğretmen eşliğinde 15 öğrenci 7 günlük bir ziyaret gerçekleştirecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden AB Projeleri 1. Yılını Tamamladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AB Projeleri 1. Yılını Tamamladı haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:45
  • Guneş
   06:20
  • Öğle
   12:42
  • İkindi
   16:08
  • Akşam
   18:43
  • Yatsı
   20:06
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı