AB Bakanı Bozkır İspanya'ya gidecek

AA
26 Ocak 2015 - 11:04Son Güncelleme : 26 Ocak 2015 - 11:03

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır, resmi temaslarda bulunmak üzere İspanya'yı ziyaret edecek.

AB Bakanlığı'ndan yapılan duyuruda, Bozkır'ın iki gün sürecek Madrid ziyaretinde yarın İspanya Senato Başkanı Pio Garcia-Escudero ile görüşeceği ve Dışişleri Bakanı Jose Manuel Garcia-Margallo ile çalışma yemeğinde bir araya geleceği bildirildi.

Duyuruda, Bakan Bozkır'ın 28 Ocak'ta ise İspanya'nın önde gelen işadamları kuruluşu CEOE'nin düzenleyeceği toplantıya katılarak, İspanyol iş dünyasının temsilcilerine hitap edeceği belirtildi. Bozkır'ın ayrıca İspanya'nın önemli düşünce kuruluşlarından Elcano Enstitüsü'nde düzenlenecek çalışma yemeğinde akademisyenler, uzmanlar, işadamları ve üst düzey bürokratlarla bir araya gelerek ve konuşma yapacağı kaydedildi.

Ziyareti sırasında İspanya basınına mülakatlar verecek olan Bozkır'ın, Türkiye'nin Madrid Büyükelçiliği'nde verilecek akşam yemeğinde İspanya siyaset, bürokrasi ve iş çevreleri temsilcileriyle bir arada bulunacağı ifade edildi.

Bozkır'ın, Madrid ziyaretinde Türkiye'nin AB müzakere süreci başta olmak üzere Türkiye-İspanya ikili ilişkileri hakkında görüş alışverişinde bulunulacağı da bildirildi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı