ANKARA HABERLERİ

AB Bakanı Bozkır: Birkaç ay sonra parmak izli pasaportlara geçeceğiz

DHA
27.03.2016 - 12:27Son Güncelleme :
DHA

İSTANBUL, (DHA) - AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Bozkır, birkaç ay içerisinde vizesiz AB seyahatine başlanabileceğini ayrıca, parmak izli pasaportlara geçiş yapılacağını söyledi. Brüksel saldırısı ile ilgili konuşan Bakan  Bozkır, "Bunun acıları biraz günler içinde ortadan kalkıp tekrar iç siyasetin dinamiklerine dönülünce orada bir çok insan diyecek ki tamam acımız büyük. Bu da şu anda ortadan kalktı ama arkadaş sen neden bu teröristi serbest bıraktın? Hükümet gidebilir" diye konuştu.
Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, CNN Türk'te Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına katılarak soruları yanıtladı. Bozkır, vizesiz AB seyahatinin birkaç ay içinde hayata geçme olasılığının yüksek olacağını belirterek, parmak izli pasaportlara geçiş yapılacağını söyledi. Brüksel'deki saldırılarla ilgili konuşan Bakan Bozkır, şöyle dedi:
"Bunun acıları biraz günler içinde ortadan kalkıp tekrar iç siyasetin dinamiklerine dönülünce orada bir çok insan diyecek ki tamam acımız büyük. Bu da şu anda ortadan kalktı ama arkadaş sen neden bu teröristi serbest bıraktın? Türkiye Cumhuriyeti'nin sana iade ettiği başka olaylarda var mı? Bana 37 bin kişinin ismini Avrupa Birliği ülkeleri vatandaşı bildirilmiş ben bunlara giriş yasağı koymuşum. Bir çoğunu da hudut dışı etmişim. Avrupa'da demek ki binlerce DEAŞ bağlantılı AB vatandaşı şu anda cirit atıyor. Bunların hepsi, canlı bomba olacağı anlamına gelmiyor. Bin tanesi olsa felaketi. Bunun tek çaresi işbirliği, istihbarat, bilgi paylaşımı. Ve birbirimize güvenmek. Eğer ben teröristi yakaladığımda ve bunun bağlantılarını saptadığımda Avrupa'ya geri gönderiyorsam, yav bu Türkiye'den geliyor ciddiye almayalım deme lüksü hiçbir ülkenin olamaz."
AB Bakanı Bozkır, "Hollanda, Belçika hükümeti gidebilir mi?" sorusuna Bozkır, "Hükümet gidebilir" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden AB Bakanı Bozkır: Birkaç ay sonra parmak izli pasaportlara geçeceğiz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 12 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AB Bakanı Bozkır: Birkaç ay sonra parmak izli pasaportlara geçeceğiz haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı