Aareal Bank, Neo projesi için kredi sağladı

Hürriyet Haber
11.07.2007 - 16:26 | Son Güncelleme:

Ticari gayrimenkul finansmanı alanında faaliyet gösteren Aareal Bank, Eskişehir'deki Neo Alışveriş Merkezi için 77,5 milyon dolar kredi sağladı.

Aareal Bank Türkiye Genel Müdürü Şenay Azak Matt, yaptığı yazılı açıklamada, bugüne kadar 750 milyon avroluk kredi verdiklerini ve bu yıl sonu itibarıyla 1 milyar avroya ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.

1999 yılından beri Türkiye'deki faaliyetlerini sürdüren ve Türkiye Temsilcilik Ofisini 2005'in Kasım ayında açan Aareal Bank'ın, bugüne kadar yerli yatırım firmalarına kredi desteği verirken, ilk olarak yabancı ortaklı yatırım firmasına kredi desteği verdiği kaydedildi.

Verilen kredinin bir diğer özelliğinin, Yapı Kredi Koray tarafından geliştirilen Neo projesinin hem inşaat hem de sonrasındaki satın alınma finansmanlarının tek bir bankadan sağlanması olduğu belirtilirken, 77,5 milyon dolar tutarındaki kredinin 7 yılda geri ödeneceği aktarıldı.
Merrill Lynch ve Türkiye'deki yatırım ortağı Krea Gayrimenkul tarafından kurulan Bosphorus Real Estate Fund'un iştiraklerinden biri olan Riva Gayrimenkul tarafından satın alınan Neo Alışveriş Merkezinin, yönetim ve işletmesi yine Krea Gayrimenkulün bir iştiraki olan Reval şirketi tarafından yapılıyor.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı