Gündem Haberleri

GÜNDEM

  AA muhaliflerin eline geçen bölgeye girdi

  AA
  24 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 23 Temmuz 2012 - 11:50

  Halep'te Suriye ordusu ile Özgür Suriye Ordusu arasında günlerdir devam eden çatışmalarda Selahaddin, Sahur, Hanana ve Tarik el-Bab bölgesi tamamıyla muhaliflerin kontrolüne geçti.

  AA ekibi, muhaliflerin eline geçen bölgeye girdi. Halep'teki Suriye ordusu, muhaliflerin yoğun saldırıları nedeniyle Selahaddin, Sahur, Hanano ve Tarik el-Bab bölgesinden çekilmek zorunda kaldı.

  Halep yakınlarında farklı gruplardan oluşan yüzlerce silahlı muhalif ise hazırlıklarını tamamladıktan sonra Halep'e destek vereceğini açıkladı.
  Ağır silahlarla donatılmış araç kullanan yüzlerce silahlı muhalif, Halep yakınlarında bir araya geldikten sonra tekbirler eşliğinde yola çıktı.

  TANKLAR İMHA EDİLDİ, SİLAHLARA EL KONULDU
  Halep'e doğru harekete geçen silahlı muhalifler, AA muhabirine yaptıkları açıklamada, Esed rejiminin düşmesinin yakın olduğunu, özellikle Halep'te rejimin ağır yenilgi aldığını ifade etti.

  Özgür Suriye Ordusu, Halep kırsalında gerçekleştirdiği operasyonlarda Esed yönetimine bağlı orduya ait tankların imha edildiği ve silahlara el konuldu. Sıcak çatışmanın yaşandığı anlardaki muhaliflerin çektiği görüntüleri, dünya kamuoyuna ilk kez Anadolu Ajansı tarafından kamuoyuna sunuldu.
  Görüntülerde, yaşanan çatışmanın şiddeti gözler önüne seriliyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı