ERZURUM HABERLERİ

A.ü. Ve ETÜ’den Teröre Telin Açıklaması

IHA
13.10.2015 - 10:22Son Güncelleme :

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ VE ETÜ TERÖR SALDIRILARINA KINADI

IHA

Atatürk Üniversitesi ve Erzurum Teknik Üniversitesi’nce hafta sonunda Ankara’da yaşanan terör saldırısıyla ilgili olarak kınama bildirisi yayınlandı.
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü’nce yayınlanan bildiride, “Hafta sonu meydana gelen ve 100’e yakın vatandaşımızın yaşamlarını yitirmesine sebep olan elim terör saldırısı tüm milletimizi olduğu gibi, üniversite camiamızı da derinden üzmüştür.
Hemen her dönemde bir takım kirli oyunların ve planların parçası olarak kanlı saldırılara maruz kalan topraklarımız, bugün de benzer mütecaviz girişimlere sahne olmaktadır.
Milletimizin varlığı ve birliği ile devletimizin bekasını hedef alan bu alçakça ve haince saldırılar, kuşkusuz bir takım plan, kurgu ve hesapların gerçekleşmesi için egemen / küresel güçler tarafından kanlı terör örgütlerine servis edilen girişimlerdir.
Şu bilinmelidir ki, milletimiz kurgulanan tüm bu oyunların farkındadır ve bu oyunları bozmaya ve şer odaklarına gereken cezayı vermeye muktedir. Bununla birlikte, tarihi boyunca vatan ve millet düşmanlarına karşı şanlı direnişler gerçekleştiren Türk Milletinin birlikten ve beraberlikten yana olan sarsılmaz iradesi, bugün de her türlü alçakça saldırı karşısında dimdik ayaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle, milletimize başsağlığı diliyor, ölen vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara da acil şifalar niyaz ediyoruz. Bu arada terör olayları karşısında, vatanlarını canları pahasına koruyan şehitlerimizin aziz hatıraları karşısında da saygıyla eğiliyoruz” denildi.
ETÜ TERÖR SALDIRILARINI KINADI
Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğü’nce yayınlanan bildiride ise şu ifadelere yer verildi; “Son zamanlarda ülkemizde yaşanan terör saldırılarının, aslında milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize kastetmekte olduğu açıktır. Kaos ortamı yaratarak, ülkemizi eski karanlık günlerine döndürmek isteyen şer odakları şunu asla unutmamalıdır ki, bu asil millet daha önce yaşanan bu tür olaylarda olduğu gibi vakarını koruyacak, kandan ve terörden nemalanan şer odaklarına asla izin vermeyecektir. Millet olarak birbirimize kenetlenerek içinde bulunduğumuz bu sıkıntılı sürecin üstesinden geleceğimiz konusunda hiçbir şüphemiz yoktur.
Erzurum Teknik Üniversitesi olarak hain terör saldırılarını şiddetle kınıyor, bizleri derin acı ve üzüntüye boğan bu olayların bir an önce son bulmasını temenni ediyoruz. Bu vesileyle bu menfur terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden A.ü. Ve ETÜ’den Teröre Telin Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 10 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça A.ü. Ve ETÜ’den Teröre Telin Açıklaması haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:13
  • Guneş
   06:56
  • Öğle
   12:11
  • İkindi
   14:47
  • Akşam
   17:05
  • Yatsı
   18:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı