GeriSpor A Milliler'in rakipleri belli oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

A Milliler'in rakipleri belli oldu

A Milliler'in rakipleri belli oldu
refid:20697503 ilişkili resim dosyası

A Milli Erkek Hentbol Takımımız, 2014 Avrupa Hentbol Şampiyonası Birinci Grup Elemelerinde 8-10 Haziran 2012 tarihleri arasında Malta, Letonya ve Estonya ile mücadele edecek.

2014 Avrupa Şampiyonası Birinci Eleme Grubu'nda, 8-10 Haziran tarihlerinde Malta, Letonya ve Estonya ile Mersin'de mücadele edecek Türkiye (A) Milli Erkek Hentbol Takımı, hazırlıklarını sürdürüyor.

Milli Takım Antrenörü Adnan Öztürk, HiltonSA Otel'de düzenlediği basın toplantısında, Mersin'de yapacakları müsabakalarda grupta birinci olan takımın 2014'de yapılacak Avrupa Şampiyonası'na direkt katılacağını söyledi.

Rakiplerden Malta'nın kendilerine göre biraz daha zayıf olduğunu, ancak Estonya ve Letonya ile aynı seviyede olduklarını ifade eden Öztürk, “Gruplarda hedefimiz birincilik. Ancak bir terslik durumunda da en iyi ikinci olmayı hedefliyoruz. Gruplarda birincilerin yanında, ikinci sırayı alanlardan da en iyi iki takım bir üst tura çıkacak” dedi.

“Şampiyonadaki ana hedeflerimizden biri 2013 Akdeniz Oyunları'na gençlerden oluşan bir takım hazırlamak” diyen Öztürk, şöyle devam etti:

“Takımı oldukça gençleştirdik. Şu anda Mersin'de kampa giren takımın yaş ortalaması 20. Yani bir hedefimiz de Akdeniz Oyunları'na bir takım hazırlamak. Bu maçlar bizim açımızdan çok iyi olacak. Fakat gruba kalırsak daha iyi bir hazırlık yapmış olacağız. Akdeniz Oyunları'nda ilk üç sırada yer almayı hedefliyoruz.

Başarı ancak uzun vadeli hedefler konulması durumunda gelebilir. Hentbolda 5 yıllık, 10 yıllık hedefler koyamıyoruz. En son bayan milli takımımız ilk defa bir Avrupa Şampiyonasına katılacaktı ama son anda bu şansını kaybetti. Artık günübirlik başarılar ya da kazanılan bir maçla gerçek başarıya ulaşılamaz. Bizim 5 yıllık hedefimiz Avrupa Şampiyonalarında ana gruplarda 4'üncü torbadan üçüncü torbaya, ikinci 5 yılda ise ikinci torbaya girebilmek.”

Hazırlık döneminde birtakım sıkıntılar çektiklerini vurgulayan Öztürk, “Hentbol Süper Ligi'nde ilk 4 takım final-four oynadı. Diğer takımlar ligi bir ay önce bitirdiler. Oyuncuları toplarken biraz sıkıntı yaşadık. Takım sayımızın az olması, ligin erken bitmesi bize sıkıntı yaratıyor. Daha çok takım, daha çok maç bizi daha iyi yerlere getirecektir” diye konuştu.

Öztürk, 3 gün sürecek şampiyonada Mersinli sporseverleri yanlarında görmek istediklerini sözlerine ekledi

.1. ELEME GRUBU MAÇ PROGRAMI

08.06.2012

17:00 Letonya-Malta

19:00 Estonya-TÜRKİYE

09.06.2012

17:00 Malta-Estonya

19:00 TÜRKİYE-Letonya

10.06.2012

17:00 Estonya-Letonya

19:00 TÜRKİYE-Malta


Yorumları Göster
Yorumları Gizle