GeriFutbol A Milli Takım reklam filminde buluştu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

A Milli Takım reklam filminde buluştu

Spor Giyim Markası Nike, A Milli Futbol Takımı oyuncuları Arda Turan, Nihat Kahveci ve Hakan Balta ile Milli Basketbolcu Kerem Tunçeri'nin bir arada olduğu bir reklam filmi çekti. "Geleceği Sen Yaz" adlı bu videoda Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink de ünlü sporculara eşlik etti.

Nike'ın "Geleceği Sen Yaz" temalı kampanyası kapsamında çekilen, A Milli Takım Teknik direktörü Guus Hiddink, Milli futbolcular Arda Turan, Nihat Kahveci, Hakan Balta ile milli basketbolcu Kerem Tunçeri'nin oynadığı filmde, gol olmayan bir şutun bir ülkenin futbola bakışını nasıl değiştirdiği anlatılıyor.

Filmde, Arda Turan'ın bir milli maç sırasında attığı şut kale direğinden dönüyor ve Türkiye'de hayat futbol adına duruyor. Futbol sahaları piknik alanı olarak kullanılmaya başlıyor. Kale ağları balık tutmak için, kupalar saksı olarak kullanılıyor. Arda'nın yakın arkadaşı Kerem Tunçeri Arda'nın telefonlarına çıkmamaya başlıyor. Nihat Kahveci futbolu bırakıyor ve uzamış sakalı ile balık tutarak zaman geçiriyor. Özetle Türkiye'de herkes futbolu hayatından çıkarıyor. Filmin devamında Arda bir milli takım idmanı öncesinde kendi kendine daha önce kaçırdığı şut pozisyonunu defalarca çalışırken görünüyor. Son bölümde ise Guus Hiddink ile milli futbolcular Nihat ve Hakan, Arda'ya katılarak Türk Milli Takımının geleceğini yazmak için hazırlanıyorlar.

Yönetmenliğini Özer Feyzioglu'nun yaptığı çekimler 3 günde tamamlandı ve yaklaşık 100 kişilik bir çekim ekibi görev aldı. Çekimler Ali Sami Yen Stadyumu, Vefa Stadyumu, Nişantaşı, Etiler, Zeytinburnu gibi birçok semt ve mekanda gerçekleştirildi. Çekimlerde birçok Nike filminde futbol aksiyon planlarının koreografisini yapan Andy Ansah yer aldı.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle