« Hürriyet.com.tr
MENÜ

A Milli Takım Lüksemburg'da

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası hazırlıkları kapsamında yarın Lüksemburg ile özel bir maç yapacak olan (A) Milli Takım kafilesi bu ülkeye vardı. Millileri, havaalanında yaklaşık 60 Türk taraftar karşıladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ay yıldızlılar, havaalanında yaklaşık 60 Türk taraftar tarafından karşılanırken, kafileyi karşılayan küçük taraftarlar Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'e çiçekler verdi.

Milli takım havaalanı çıkışında yoğun alkışla karşılanırken, Türk vatandaşlığına geçerek milli takım kadrosuna çağrılan Aurelio'ya taraftarlar ilgi gösterdi.

Rusya'nın Zenith takımına transfer olan Fatih Tekke omuzlara alınırken, bir grup taraftar "Seni satana yazıklar olsun" diye tezahürat yaptı.

Kafileyle birlikte bu ülkeye gelen Kulüpler Birliği Başkanı Özhan Canaydın, Lüksemburg ile yapılacak milli maçın güzel geçeceğine inandığını söyledi.

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ise, Türk futbolunda her şeyin daha iyi olacağını ifade ederek, "Federasyonun başına yeni geldik. Her şey daha güzel olacak. İnanalım, inancın sonucu zaferdir. Aurelio artık Türk oldu, Türklüğü kabul etti. 'Ben artık Türk oldum' dedi. Bizim bu işleri aşmamız gerekir. Aurelio gibi oyuncular çıkarsa milli takıma almamız lazım" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz