« Hürriyet.com.tr
MENÜ

A Milli takım kampa girdi

Cumartesi günü Estonya ile karşı karşıya gelecek A Milli Futbol Takımı aday kadrosunda bulunan futbolcular ve teknik kadro, saat 16.00 sıralarında THY'nin İstanbul-Kayseri uçağıyla Kayseri'ye geldi.

DHA
SON GÜNCELLEME

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, "Kayseri'de olmaktan ve oynamaktan mutluyuz. Sakat oyuncular için hasar tespiti yapacağız" dedi.

Galatasaraylı futbolcular dışındaki A Milli Takım aday kadrosunda yer alan futbulcular, İstanbul'dan toplu halde THY'nin tarifeli uçağıyla Erkilet Havaalanı'na geldi. A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim ve yardımcısı Müfit Erkasap'ı, havaalanı VIP kapısında Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas karşıladı. Kafkas, Terim ve yardımcısını kendisinin kullandığı 34 MAV 61 plakalı Mercedes otomobiline bindirerek, Kayserispor Tesisleri'ne götürdü. Ay yılıdızlı aday futbolcular ise, havaalanına getirilen Milli Takım'a ait özel olarak düzenlenmiş otobüsle Kayserispor Tesisleri'ne hareket etti.

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim DHA'ya yapıtğı açıklamada, parmağındaki rahatsızlık nedeniyle doktorların izin vermemesi yüzünden daha önce Azerbaycan ile yapılan özel karşılaşma için Kayseri'ye karayoluyla geldiğini belirterek, "Kayseri'ye bu kez uçakla geldim. Kayseri'de olmaktan mutluluk duyuyorum" dedi.

Terim, Süper Lig'de bu hafta sonu oynanan karşılaşmalardaki sakatlıkların Milli Takımı etkileyip etkilemeyeceği yönündeki soruya, "Akşam hasar tespit çalışması yapacağız. Ondan sonra açıklama yaparız. Bugün ilk kez bir araya geliyoruz. Galatasaraylı futbolcular da Ankaraspor maçı sonrası bize katılacak. Önümüzde iki önemli maçımız var. Tamamen onlara konstre olduk. Kayseri ve çevresinden buraya gelecek seyircilerimizin önünde 3 puan almak istiyoruz" dedi.

Futbolcuların bir bölümü ile antrenör Oğuz Çetin ve Metin Tekin de bugün sabah saatlerinde Kayseri'ye gelerek, A Milli Takım'ın kamp yapacağı Kayserispor'un Kadir Has Tesisleri'nde dinlenmeye çekildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz