« Hürriyet.com.tr
MENÜ

A Milli Kadın Takım, Fransa’ya Kaybetti

A Milli Kadın Takımı, Euroessonne Turnuvası'nın ikinci maçında ev sahibi Fransa'ya 65-58 mağlup.

A.A
SON GÜNCELLEME
A Milli Kadın Basketbol Takımı, 2013 Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında katıldığı Euroessonne Turnuvası'nın ikinci maçında ev sahibi Fransa'ya 65-58'lik skorla yenildi. Paris'te düzenlenen turnuvanın ilk karşılaşmasında İspanya'ya 53-39'luk skorla kaybeden milliler, ikinci maçta ev sahibi Fransa ile karşılaştı.

Mücadeleye hızlı başlayan Fransa, ilk periyodu 24-15 önde tamamladı. İkinci çeyrekte Şaziye İvegin, Nevriye Yılmaz ve Tuğba Palazoğlu’nun sayılarıyla skor üstünlüğünü ele geçiren ay-yıldızlılar, savunmada verdiği açıklarla avantajını koruyamadı ve ilk yarıyı 38-33 geride kapattı. Üçüncü periyotta Tuğba Palazoğlu ile basketler üretmesine rağmen maçta öne geçemeyen milliler, son periyoda 52-49 geride girdi. Final periyodunda mücadeledeki üstünlüğünü koruyan ev sahibi takım, maçtan 65-58 galip ayrıldı.

Millilerde Tuğba Palazoğlu’nun 14, Nevriye Yılmaz’ın ise 12 sayısı galibiyet için yeterli olmadı. Ay-yıldızlılar, turnuvadaki üçüncü maçında yarın TSİ 14.30'da Kanada ile karşılaşacak.

MİLLİLER SON MAÇI DA KAYBETTİ

A Milli Kadın Basketbol Takımı, 2013 Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında katıldığı Euroessonne Turnuvası'nın üçüncü ve son maçında Kanada'ya 51-46'lık skorla yenildi. Paris'te düzenlenen turnuvanın ilk karşılaşmasında İspanya'ya 53-39, ikinci karşılaşmada ev sahibi Fransa'ya 65-58'lik skorlarla kaybeden milliler, turnuvanın son maçında da Kanada'ya 51-46 yenilerek organizasyonu 4. sırada tamamladı.

Karşılaşmanın ilk 4 dakikası 5-0 Kanada'nın üstünlüğüyle geçildi. Ay-yıldızlılar, Bahar Çağlar ile toparlansa da 2. çeyreğe 13-10 geride girdi. İkinci periyotta oyuna ağırlığını koyan milliler, Nevriye Yılmaz ve Naile Çırak’ın sayılarıyla 8-0'lık seri bularak öne geçti. Holingsvorth ile skor üretmeyi sürdüren A Milli Takım, devreyi 31-23 üstün kapattı. İkinci yarıya hızlı başlayan Kanada 10-2’lik seriyle dengeyi sağladı ve 3. periyot 35-35 eşitlikle tamamlandı. Kanada final çeyreğinde de Nurse-Pilypaitis ikilisinin etkili oyunuyla ay-yıldızlılara üstünlüğü kaptırmadı ve maçı 51-46 kazandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz