ANKARA HABERLERİ

A.Gücü’ne 3 milyon TL

Murat YILMAZ
08.01.2018 - 14:37Son Güncelleme :

Başkent ekibi, transfer tahtasını açmak ve oyunculara ödeme yapmak için kaynak arayışını sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Belediye Meclisi’ne sunacakları önergeyle, sarı-lacivertlilere nakdi yardım yapacaklarını açıkladı. Tuna, “İmkanlar çerçevesinde şehrimizin takımına can suyu verdik. Gönül ister ki daha çok destek olalım” dedi.

Murat YILMAZ

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte dün Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’yı makamında ziyaret etti. Görüşmede Ankaragücü’ne yapılacak olan maddi yardım görüşüldü. Büyükşehir Belediyesi’nin mali açıdan sıkıntıda olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Tuna, “Ankaragücü bu şehrin önemli bir değeri. Ekonomik sıkıntımız olsa da çorbada tuzumuz olsun diyerek katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.

ŞEHRİMİZİN TAKIMINA CAN SUYU VERDİK

3 milyon TL’lik yardım için dün başlayan Belediye Meclisi’ne önerge sunacağını ifade eden Başkan Tuna şöyle konuştu:

“Zor şartlar altında önemli ve başarılı işlere imza atıyorsunuz. Güçlü rakipleri geride bırakarak, ilk yarıyı lider bitirmeniz tüm Ankaralıları olduğu kadar beni de sevindirdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak zirveye giden yolda, şehrimizin takımına bizler de destek olmak istiyoruz. Bu anlamda, gerçekleştireceğimiz Büyükşehir Belediye Meclisi’nde meclis üyesi arkadaşlarımın da iradesiyle inşallah destek kararı alacağız. Bizler, Belediye olarak mevcut imkanlar çerçevesinde şehrimizin takımına can suyu verdik. Gönül ister ki daha çok destek olalım. Ancak yükümüz ağır, imkanlarımız kısıtlı. Ben buradan tüm Ankaralılara sesleniyor ve şehrimizin takımına destek olmaya davet ediyorum.”

ANKARAGÜÇLÜ YANINDA OLANI UNUTMAZ

Mustafa Tuna’ya teşekkür eden Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner de şunları söyledi:

“Göreve seçileli kısa süre olmasına rağmen onca sorunun arasında kulübümüzü de düşünerek destek vereceğini açıklayan Sayın Başkanımıza şahsım ve camiam adına teşekkür ediyorum. Şu an Büyükşehir Belediyemizin maddi olarak ne kadar sıkıntıda olduğunu ben biliyorum. Ama buna rağmen başkanımızın Ankaragücü’nü unutmaması ve bize şu dönemde böyle bir destek vermesi gerçekten alkışı hak ediyor. Ankaragüçlü yanında olanı unutmaz. Ankaragüçlü vefalıdır. Şu an siz söylemiyorsunuz ama Büyükşehir Belediyemizin maaş öderken bile güçlük çektiğini biliyoruz. Ama buna rağmen böyle bir desteği vermeniz gerçekten bize bakış açınızın ne olduğunu gösterdi. Böyle bir başkana sahip olmak hem Ankaramız hemde bizim için büyük şans.”

A.Gücü’ne 3 milyon TL

Mehmet Yiğiner ziyarette Başkan Tuna’ya isminin yazılı olduğu 06 numaralı Ankaragücü formasını hediye ederek “Başkanım ucundan tutun” diyerek espri yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden A.Gücü’ne 3 milyon TL hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ocak 2018 tarihinde saat 14 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça A.Gücü’ne 3 milyon TL haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı