« Hürriyet.com.tr
MENÜ

A.Gücü'nde şok istifa

Ankaragücü Yöneticisi Kaan Geçit, sarı lacivertli kulübün adının hiç haketmediği bir şekilde kamoyunda anılmasından rahatsız olduğunu gerekçe göstererek asbaşkanlık görevinden istifa etti.

ERCAN ATA / ANKARA-DHA
SON GÜNCELLEME

Özellikle Ankaragücü Teknik Sorumlusu Ümit Özat ile sarı lacivertli taraftarlar arasında yaşanan gerilimin kendisini üzdüğünü belirten ve asbaşkanlık görevinden istifa eden Ankaragücü Yöneticisi Kaan Geçit'in yönetim kuruluna sunduğu istifa dilekçesi ise şu şekilde:


''Ankaragücü’müz ulusal ve uluslar arası medya ve interet sitelerinde başarılarıyla anılması gerekirken, buralarda hiç haketmediği birtakım hadiselerle yer alması ve tanınması Ankaragücü ve tarihine yazılmış kara bir lekedir. Adeta bir sokak kavgasına dönüşen bu kargaşa bitse bile Ankaragücü bu izi uzun süre silemiyecektir. Hiç kimse ve yapının buna hakkı yoktur. Bu durumların meydana gelebileceği çok önceden belli iken hiçbir tedbir alınmamıştır. Anlayış ve istişare ile problem odaklı çözümler aranması gerekirken, adeta yangına körükle gidilerek durum maalesef bu noktalara taşınmıştır. Ancak 100 yıllık tarihesahip Ankaragücü bu günleride atlatacaktır.En önemli kural şudur ve hatırlamak gerekir; futbolcular, teknik kadrolar, yönetimler gelir gider, kalan sadece taraftarlardır. Bir başka deyişle kulüplerin gerçek sahipleri taraftarlardır ve eminim hiçbir taraftar sahip olduğu bir değere, tahrik ve provakasyonlara rağmen zarar vermek istemez. Bu nedenle tüm taraflarımızı sakin olmaya davet ediyorum. Eski bir sporcu ve defalarca yaptığım yönetim kurulu üyeliklerimin verdiği tecrübeyle, başarı, birlik ve çözüm ile ilgili ürettiğim birçok projeyi sayın başkanımızın etrafındaki abluka nedeniyle hiçbir şekilde hayata geçiremedim. Meydana gelen hadiselerden tamamen yönetim kurulu sorumlu olup, aslında ekmek parası peşinde olan teknik direktörün de söylediği üzere; kendisini getiren ve gönderecek mercide yönetim kuruludur. Sonuç olarak; kapalı kapılar arkasında 3-5 kişi çağrılıp diğerlerinin dışlandığı yönetim toplantılarının, kulübü ne hale getirdiği malumdur. Tüm çabalarıma rağmen, çözüm olabilecek projeleri hayata geçirmem engellenmiş olup, bu durumda zaten yürütememekte olduğum asbaşkanlık görevinden istifa ediyorum. Saygılarımla.'' 


Bunları da Beğenebilirsiniz