« Hürriyet.com.tr
MENÜ

A.Gücü'nde Hagi sesleri

Başkan Ahmet Gökçek, Karaman’ı topa tutarken yönetim yerine G.Saray’ın eski teknik direktörünü getirmek için harekete geçti.

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME

Hikmet Karaman ile yollarını ayıran Ankaragücü, teknik direktörlüğe Gheorghe Hagi’yi getirmeyi kararlaştırdı.  Bu arada Ankaragücü Yönetimi dün Hikmet Karaman ile son kez görüştü. Taraflar yollarını kesinlikle ayırdı. Sarı lacivertli takıma dünkü antrenmanı altyapı sorumlusu Arif Peçenek yaptırdı.  Hikmet Karaman’ın sözleşmesinde çok ağır şartlar olduğunu göz önünde bulunduran yönetim, parasal sorunu Futbol Federasyonu düzeyinde çözmeyi kararlaştırdı.

Ankaragücü Başkanı Ahmet Gökçek, Karaman ile sözleşme imzalayan eski başkan Serdar Özersin ve diğer yöneticileri ‘kötü niyetli’ davranmakla suçladı. Gökçek, Karaman ile sözleşme imzalayan Özersin’in imza yetkisi olmadığını da ifade etti.

Ağır suçlamalar

Ankaragücü tesislerinde dün bir basın toplantısı düzenleyen Ahmet Gökçek, “Bugüne kadar ben, ne yazık ki Hikmet Karaman’ı yanlış tanımışım. Son günlerde yaptığı yakışıksız hareketlerden dolayı kendisini kınıyorum. A.Gücü’nde başarılı olacağına inanmadığımız için kendisi ile yollarımızı ayırdık. Ama nedense ajitasyon yapmayı tercih etti. Yine de biz hak ettiği parayı kendisine ödeyeceğiz. ”diye konuştu.

Karaman ise Ankaragücü ile sözleşmesinin halen devam ettiğini belirterek, “Bana haksızlık yapılıyor. İdmana çıkmam bile noter aracılığı ile engellendi. 5 aydır para almadan görev yaptım. Bu yapılanları hak etmedim. Hukuki açıdan ne gerekiyorsa onu yapacağım” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler