Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

A.Gücü'nde 29 oyuncunun sözleşmesi bitiyor

Ankaragücü takım kadrosunda bulunan 29 futbolcunun sözleşmesi 31 Mayıs'ta sona eriyor.

ANKARA, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Ankaraspor'dan Ankaragücü'ne kiralık gelen ve devre arası yapılan diğer transferlerle kadrosu bir anda 44 kişi olan ve birçok futbolcusunu kiraya veren Ankaragücü'nde 31 Mayıs'ta sözleşmeleri sona erecek futbolcuların çoğundan kendilerine kulüp bulmaları istendiği öğrenildi. Ankaragücü yönetiminin sözleşmesi devam eden bazı futbolcuları da göndereceği ve 2010-2011 sezonu için yapılacak transferlerle beraber kadrosunu 28 kişiye düşüreceği ifade edildi.

Ankaragücü'nde kadroya alınmayan, kiralık olarak başka takımlarda oynayan, kadroda olan ve sözleşmeleri 31 Mayıs'ta sona erecek olan 29 futbolcunun isimleri şöyle:

Elyasa Süme, Adem Koçak, Arıel Broggi, Aybars Gongan, Aydın Karabulut, Bilal Kısa, Bora Körk, Cihan Haspolatlı, Çağlayan Alpsatan, Ediz Bahtiyaroğlu, Emre Aygün, Hürriyet Güçer, İlhan Parlak, Jan Rajnoch, Rothen, Mehmet Çakır, Metin Akan, Hanefi Yoldaş, Özgür Çek, Meye, Semavi Özgür, Stefan Sençky, Samet Akar, Sefa Erkan, Theo Veeks, Umut Sözen,Veli Torun ve Yasin Türkvatan.

Öte yandan Vassell ve bazı futbolculardan da kulüp bulmaları istendiği öğrenildi. Gitmesi istenilen ve sözleşmesi devam eden futbolcuların başka bir kulübe gitmeleri ve Ankaragücü'nden daha az para almaları halinde, aradaki farkı sözleşme bitiş tarihine kadar Ankaragücü ödeyecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz