« Hürriyet.com.tr
MENÜ

A.Gücü’nün oteline 05.00’te polis baskını

ANKARAGÜCÜ’nün kamp yaptığı otele dün sabah 05.00 sularında gelen polisler, İstanbul’da bir sürücü kursu hakkında açılan ‘evrakta sahtecilik’ davasında ifade vermesi için çağrılan ancak gitmeyen Uğur Uçar’ı gözaltına almak istedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Başkent kulübünün genel müdürü Ender Yurtgüven polisleri “Trabzonspor maçından 12 saat önce bir futbolcumuzu götürürseniz olay başka yerlere çekilir. Maçı oynadıktan sonra savcılığa bizzat ben götüreceğim” diyerek gözaltına almaktan vazgeçirdi. Nitekim Yurtgüven, karşılaşmadan sonra Uğur’u savcılığa götürerek ifade vermesini sağladı.

"BU OLAYDA KÖTÜ NİYET VAR"

Ankaragücü Kulübü Basın Sözcüsü Avni Kavlak, futbolcuları Uğur Uçar'ın Trabzonspor maçı öncesinde polisler tarafından otelden götürülmek istenmesiyle ilgili olarak “Bu olayda kötü niyet var” dedi.

Trabzonspor maçının oynanacağı gün saat 05.30'da otele polislerin geldiğini belirten Kavlak, “Uğur Uçar'ı karakola götürmek istediler. Uğur'un ehliyetini aldığı İstanbul'daki özel bir şirket hakkında suç duyurusu bulunulduğunu ve bu nedenle de Uğur'un ifadesini almak istediklerini söylediler. Biz de maç gününü mü buldunuz diyerek tepki gösterdik. Uğur'un ifadesinin maçtan sonra alınması gerektiğini söyleyince gittiler. Maçtan sonra Uğur ifadesini verdi ve sorun da giderildi” diye konuştu.

İstanbul'dan dosyanın Trabzon'a 2 gün önce geldiğini anlatan Kavlak, şunları söyledi: “Bu olayda kötü niyet var. Dosya bizim, Trabzon'a gideceğimizden 2 gün önce gönderiliyor. Tüm Türkiye Ankaragücü Kulübü'nün yerini biliyor, Uğur'un aylardır bu kulüpte forma giydiğini biliyor. Kimse sorup, sorgulamıyor, maç günü sabah 05.30'da polisler ne hikmetse oyuncuyu almaya geliyorlar. Kötü niyetli işler bunlar. Yöneticilerimiz, olayın Trabzonspor'a mal edileceğini polislere anlatarak onları ikna ettiler” diyerek sözlerini tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler