« Hürriyet.com.tr
MENÜ

A.Gücü-F.Bahçe maçı için suç duyurusu

GÜMÇED (Güney Marmara Doğal Ve Kültürel Çevreyi Koruma Derneği) Genel Başkanı Adnan Önürmen, Ankaragücü-Fenerbahçe maçını Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na taşıdı. Ankara Başsavcılığı'na verilen suç duyurusunda şu ifadeler kullanıldı;

EMRE KOŞAK - BURSA / DHA
SON GÜNCELLEME

"Ankaragücü - Fenerbahçe futbol karşılaşması hakkında suç teşkil eden, spor ahlakı ve etiğine uymayan çok sayıda iddia ortaya atılmıştır. Ankaraspor Onursal Başkanı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek, Kanaltürk televizyonu canlı yayınına telefonla bağlanarak bir yabancı Ankaragücü futbolcusunun cep telefonundan aranarak kötü oynaması ve kırmızı kart görmesi karşılığında 200 bin Euro tutarında şike teklif edildiğini açıklamıştır. Ayrıca Ankaragücü kalesini Serkan Kırıntılı yine Kanaltürk televizyonu canlı yayınında Ankaragücü Fenerbahçe karşılaşması öncesinde kendi aracıyla İzmit'e arkadaş ziyaretine gittiğini oradan da İstanbul Bağdat Caddesine gittiği yönündeki iddiaları teyit etmiştir. Bağdat Caddesinde çok sayıda güvenlik kamerası bulunduğu için Kırıntılı'nın burada kimlerle görüştüğü tespit edilebilir. Uzman bilirkişiler, görüşülen şahısların kim olduğunu belirleyebilir. Kırıntılı hakkındaki diğer bir iddia da Ankaragücü Amigosu Fatih'in aranarak Kırıntılı'ya verilmek üzere 100 milyar teklif ettiğidir. Söz konusu "Amigo Fatih" ve Ankaragücü yöneticilerinin ifadesiyle bu olay da aydınlanabilir. Dilekçemde yer alan basına da geniş şekilde yansıyan iddiaların araştırılmasını, telefon görüşmelerinin incelenmesini, ilgili kişilerin ifadelerini başvurularak hukuku derin şekilde zedeleyen şike iddialarıyla ilgili gereken yargı sürecinin başlatılmasını saygılarımla arz ederim."

Öte yandan Önürmen, "Spor kültürdür. Spor kulüpleri ahlak okullarıdır. Spor kulüplerinde ahlaksızlık girmişse temiz futbol beklenemez. Futbolu bencil, kirli çıkarları uğruna kullananlar hesap vermelidirler" dedi.

Önürmen, sessiz kalınmaması ve suç duyurularının devam etmesinin önemini tüm kamuoyuna sunduklarını belirtti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler