Gündem Haberleri

  A’dan Z’ye bilişim

  Hürriyet Haber
  10.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Seçkin fikir ve tecrübelerin paylaşıldığı bir etkinlik olarak sektörde yankı bulan Bilişim Zirvesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Türk iş dünyasını yeni teknolojiler ve iş çözümleriyle buluşturacak. 8 yıldır düzenlenen Bilişim Zirvesi, İşini Yeniden Keşfet teması ile sektörlere bilişim teknolojileri alanında yön verecek.

  İlk günü İş ve Teknoloji Liderleri Buluşması olarak gerçekleştirilecek, ardından 5 Tema Günü ile İş Çözümleri ve Teknoloji oturumlarından oluşacak Bilişim Zirvesi’08’de konular iş dünyasına yön verecek ve iş dünyasının işlerini yeniden keşfetmelerinde yol gösterecek şekilde düzenlendi. İş dünyasını bilgi, iletişim ve eğitim platformunda buluşturacak olan Bilişim Zirvesi’08’de bu yıl ilk kez Tematik Günler düzenlenecek. Bilişim Zirvesi’08 Tematik Günleri kapsamında; Telekom, Ülke Güvenliği, e-Sağlık/Tele Sağlık, Bilişim İhracatı ve Genç Zirve konferansları yer alacak.

  Yöneticiler ne düşünüyor

  Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv

  Ufkumuzu genişletiyor


  "Bilişim Zirvesi her yıl iş dünyasını bir araya getiren en prestijli platformlardan biri. 2000 yılından beri, bilişim sektörünü geliştirmek amacıyla düzenlenen Bilişim Zirvesi’ne destek verme kararımızın temelinde Turkcell’in teknolojik liderlik vizyonu yer alıyor. Bu önemli organizasyon, sektör temsilcilerini uluslararası ölçekte bir araya getirerek ülkemizde teknoloji bilincinin yaygınlaşmasında önemli bir rol oynuyor, Türk iş dünyasının ufkunu genişletiyor."

  Ericsson Türkiye Genel Müdür

  Yardımcısı Yiğit Kulabaş

  Heyecanla bekliyoruz


  "Bilişim sektörü oyuncularını olduğu kadar, medya ve iş dünyasını da aynı platformda buluşturan Bilişim Zirvesi, Türkiye’de sektöre kazandırdığı hareket ve yarattığı etkileşim ortamıyla pazarın gelişiminde büyük bir rol oynuyor. Bu yıl da Ülke Güvenliği’nden Telekom’a kadar oldukça ilgi çekici temalarla iş ve teknoloji dünyasını bir araya getirecek Bilişim Zirvesi’ni heyecanla bekliyoruz."

  Tellcom İş Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı

  M. Işık Uman

  Önemli bir fırsat


  "Ülke olarak önümüze çıkan fırsatları değerlendirebilmek çok önemli. Bunun için bir araya gelmemiz gerekiyor. Çünkü bugünün sorunlarına vereceğimiz kollektif yanıtlar, gelecekte bizim bu değişen ve rekabetçi dünyada ülke ve toplum olarak nerede duracağımızı belirleyecek. Bilişim Zirvesi, bu sektörün oyuncularına bugünün sorunlarını ve yarının fırsatlarını beraberce değerlendirebilmek için önemli bir fırsat sunuyor."

  Nebim Yazılım Genel Koordinatörü Sedat Taşçı

  Sinerji yaratıyor

  "Bilişim Zirvesi ve CeBİT'in aynı tarihlerde aynı mekanda gerçekleşmesi, o hafta tüm aktivitelerin gezilmesi açısından uygun bir ortam sağlıyor, bir sinerji yaratıyor. Özellikle dikey sektörlere odaklanmış firmaları kendilerini ifade edebilmeleri için ideal bir etkinlik dizisi olduğunu düşünüyorum. Sektöründe uzmanlaşmış firmalar orada bu konuyla ilgili katılımcılarla buluşarak verimli bir fikir alışverişi yapıyor."

  Türkiye’nin bilişim ihracatı Avrasya İş Forumu’nda

  TÜBİSAD (Bilişim Sanayicileri Derneği), CeBIT Bilişim Eurasia kapsamındaki Avrasya İş Forumu’na ev sahipliği yapıyor. TÜBİSAD, Local Global, Deutsche Messe ve YASAD işbirliği ve BITKOM ve İnterpromedya desteği ile düzenlenen forumun ana teması, Türkiye bilişim sektörünün önündeki yeni pazar ve fırsatlar. Avrasya İş Forumu’nda, bilişim sektöründeki en önemli uluslararası trendler, eğitim stratejileri ve orta ölçekli işletmelerin sınır ötesi işbirliği anlayışına etkileri ele alınırken; bilişim sektörü liderleri, devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşları arasında, bölgenin ekonomiye gelecekteki bakış açısı üzerine samimi bir diyalog kurulması hedefleniyor. Forum, ekonomilerin canlandırılması konusundaki farklı yaklaşımların, Avrasya bölgesi için hedeflenen entegrasyona nasıl katkı sağladığını vurguluyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı