ANKARA HABERLERİ

98. yıl mesajları

Hürriyet Haber
27.12.2017 - 16:23Son Güncelleme :

Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 98’inci yıl dönümü dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna da birer mesaj yayımladı.

Hürriyet Haber

98. yıl mesajlarıCUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 98. yıl dönümü dolayısıyla yayımladı mesajda, Ankaralıların Gazi Mustafa Kemal ve beraberindeki heyeti büyük bir coşku ve umutla karşıladığını ve bağımsızlık mücadelesi boyunca da canları pahasına vatan ve bayrağa sahip çıktıklarını anımsattı. Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

“Bağımsızlık mücadelemizin kesin bir zaferle neticelenmesiyle birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi, Ankara’ya Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olma onurunu yaşatmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara, ülkemizin ilerleme ve gelişmesinde her zaman öncü rol oynamış, tarihsel ve kültürel zenginliklerini koruyarak, gelişimini sürdürmüş ve bugün, bizleri gururlandıran modern bir şehir olarak dünyanın seçkin başkentleri arasındaki yerini almıştır. Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal ve İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyor, tüm Ankaralıları en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

98. yıl mesajlarıBAŞBAKAN YILDIRIM: ANKARALILAR GÜÇ VE MORAL VERDİ

Başbakan Binali Yıldırım, Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşlarının, 27 Aralık 1919’da Ankara’ya gelişinin Kurtuluş Savaşı’nın önemli dönüm noktalarından biri olduğu belirtti. Yıldırım, Ankara’nın bu tarihten itibaren İstiklal Mücadelesi’nin merkezi haline geldiğini vurguladı.

Başbakan Yıldırım, Atatürk ve arkadaşlarını büyük bir coşku ve heyecanla karşılayan Ankaralıların, onlara büyük cesaret, güç ve moral verdiğini, Cumhuriyet’e uzanan yolda verilen mücadeleye her zaman kararlılıkla sahip çıktığını belirterek, şunları kaydetti:

“Ankara’ya gelişinin yıl dönümü vesilesiyle Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını saygıyla anıyor, vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimi iletiyorum.”

 

98. yıl mesajlarıCHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU: MİLLİ MÜCADELE’DE KRİTİK ÖNEME SAHİP

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin yıl dönümünü kutladı. Kılıçdaroğlu Twitter’da paylaştığı mesajda, “Milli mücadelemizde ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinde kritik öneme sahip olan Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 98. yılında, Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum” görüşlerine yer verdi.

 

 

98. yıl mesajları

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TUNA: KURTULUŞ SAVAŞI’NIN DÖNÜM NOKTASI

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 98’inci yıl dönümü nedeniyle kişisel Twitter hesabından paylaştığı mesajında, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 27 Aralık 1919’da Kurtuluş Savaşı’nın dönüm noktası olan Ankara’ya gelişinin 98.yılı kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 98. yıl mesajları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Aralık 2017 tarihinde saat 15 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 98. yıl mesajları haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Ekim 2018, Perşembe
 • İmsak
  05:25
 • Guneş
  06:47
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  15:50
 • Akşam
  18:24
 • Yatsı
  19:41
Sayfa Başı