« Hürriyet.com.tr
MENÜ

93 pozisyon 23 gol

Hücumda, Eskişehirspor, Sivasspor, Kasımpaşa ve Konyaspor ile birlikte en başarısız takımlardan biri olan sarı lacivertlilerin bu kötü istatistiği yeni takviyeyi mecbur bıraktı.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

F.BAHÇE, sezon başından bu yana oynadığı 15 lig maçında girdiği 93 net gol pozisyonunda, sadece 23 gol atarak Eskişehirspor, Sivasspor, Kasımpaşa ve Konyaspor’un ardından bu kulvardaki en başarısız takımlardan biri oldu.
Bu istatistik golcü transferinin mecburiyetini de bir kez daha ortaya çıkardı. Emenike, Sow, Webo ve Kuyt’lı hücum hattıyla ligde Kasımpaşa ve Bursaspor’un golcülerinin ardından ligde en çok pozisyona giren sarı lacivertliler, gol yollarında aynı başarıyı elde edemedi.

EN İYİSİ WEBO

Sow özellikle Mersin İY karşılaşmasında kaçırdığı gollerle dikkat çekti. Ligde, 24 gol pozisyonuna giren Sow, 5 kez ağları sarstı ve yüzde 20’lik bir başarı yüzdesi tutturdu. Sow bir golü de penaltıdan ağlara göndererek toplam 6 gol kaydetti. Emenike, 10 pozisyonda 2, Kuyt, 16 pozisyonunda 3, Webo ise 7 gol pozisyonunda, 4 gol kaydetti. Dörtlü 15 gol kaydetti.


SOW

24 pozisyon
6 gol
(Ortalama: Yüzde 20)
GEÇEN SEZON
15. HAFTA
8 gol


EMENIKE

10 pozisyon
2 gol
(Ortalama: Yüzde 20)
GEÇEN SEZON
15. HAFTA
6 gol


WEBO

7 pozisyon
4 gol
(Ortalama: Yüzde 57)
GEÇEN SEZON
15. HAFTA
7 gol


KUYT

16 pozisyon
3 gol
(Ortalama: Yüzde 18)
GEÇEN SEZON
15. HAFTA
7 gol


Bu dörtlü 15 gol attı

Fenerbahçe forvetleri geçen sezonu aratır bir performans sergiliyor. Sow, Emenike, Webo ve Kuyt dörtlüsü bu sezon ligde 15 gol kaydetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz