93 bin Playstation hesabını çaldılar

Hürriyet Haber
13.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

Japon elektronik şirketi Sony, Playstation Network ve diğer çevrimiçi hizmetlerindeki kullanıcı hesaplarına çok sayıda izinsiz giriş yapıldığını açıkladı. Şirket, yaklaşık 93 bin kullanıcı hesabına ait bilgilerin çalındığını ve bu hesapların geçici olarak kapatıldığını belirtti.

Sony, kimlik bilgileri ve şifreleri ele geçirilen müşterilerini elektronik posta göndererek bilgilendirdi ve şifrelerini değiştirme çağrısında bulundu. Şirket, söz konusu hesaplardaki kredi kartı numaralarının risk altında bulunmadığını ve gerekli önlemlerin alındığını kaydetti. Sony, PlayStation oyun konsolu ile oyun sektöründe yüzde 86’lık bir pazar payına sahip.

1.6 milyon TV’yi toplattı

Sony diğer yandan dünya çapında 1.6 milyon adet LCD televizyonu toplatıyor. Şirket, televizyondaki bir parçadan kaynaklanan arızanın aşırı ısınmaya, duman çıkmasına ve parçaların erimesine yol açtığı için dünya çapında 1.5 milyon LCD televizyonu toplatacağını bildirdi. LCD’nin arka aydınlatmasından kullanılan hatalı parça evireç dönüştürücünün, ihraç edilen LCD televizyon modellerinde de kullanıldığı belirtildi. Sony, ihraç edilen televizyonlarla ilgili benzer sorunlar bilgisi almadığını kaydetti.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı